Renault Clio czy Peugeot 208 – który model zostanie Samochodem Roku?

0 1 597

Jury konkursu Europejskiego Samochodu Roku (European Car of the Year 2020) wybrało siedmiu finalistów. Wśród wytypowanych pojazdów znalazły się dwa modele francuskie: Renault Clio i Peugeot 208.

Ponad miesiąc temu poznaliśmy listę 35 samochodów, które pretendują do nagrody Car of the Year 2020. Do finału przeszło tradycyjnie 7 pojazdów a zwycięzcę poznamy 2 marca 2020 roku dzień przed inauguracją salonu samochodowego w Genewie. W ubiegłym roku zwycięzcą konkursu został Jaguar I-Pace, choć uzyskał identyczną punktację jak należący do Grupy Renault model Alpine A110.

Francuskie marki mają na swoim koncie już wiele zwycięstw w tym prestiżowym konkursie. W tym roku do finału dostały się dwa modele z Francji:  Renault Clio oraz Peugeot 208, za które oczywiście mocno trzymamy kciuki. Oba pojazdy przeszły bardzo intensywną metamorfozę w porównaniu do swoich poprzedników. W przypadku Peugeota jest ona widoczna zarówno na zewnątrz, natomiast marka Renault postawiła przede wszystkim na odnowienie wnętrza, co udało się znakomicie. Renault Clio ma już dwa tytuły Samochodu Roku z roku 1991 oraz 2006. Czy będzie trzeci? Istnieje bardzo duża szansa.

Wśród pozostałych finalistów konkursu znajdziemy modele: BMW Serii 1, Ford Puma, Porsche Taycan, Tesla Model 3 oraz Toyota Corolla. Nagroda jest przyznawana przez jury składające się z 60 dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 krajów europejskich.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o