Renault Clio – najczęściej kradziony samochód we Francji w 2018 roku

0 73

Renault Clio był najpopularniejszym modelem we Francji, nie tylko wśród klientów, ale także wśród złodziei samochodowych. Mały hatchback to najczęściej kradziony model nad Sekwaną.

Magazyn motoryzacyjny Auto Plus opublikował ranking najczęściej kradzionych samochodów roku 2018. Zestawienie zostało opracowane na podstawie informacji pochodzących z czternastu głównych firm ubezpieczeniowych obejmujących około 20 milionów pojazdów. Analiza liczby kradzieży wykazała, że w ubiegłym roku we Francji skradziono 96.000 samochodów, czyli o 7% mniej niż w roku 2017. Każdego dnia ofiarą złodziei padało 265 pojazdów, w porównaniu do 285 sztuk w roku 2017. Najczęściej kradzionym modelem było Renault Clio IV.

Według informacji Auto Plus, w kradzieżach wykorzystywana jest najczęściej elektronika. W przypadku Renault chodzi o karty „hands free”, które jak się okazuje ułatwiają dostęp nie tylko właścicielom, ale także złodziejom. Kradzież takiego pojazdu zajmuje moment.

Popularnością wśród złodziei we Francji cieszyły się także BMW X6 oraz Smart ForTwo, które trafiły odpowiednio na drugie i trzecie miejsce rankingu. W zestawieniu z ubiegłego roku to właśnie Smart znalazł się na czołowej pozycji. W pierwszej dziesiątce znajdziemy jeszcze takie modele jak: Range Rover Sport, BMW Serii 6, Renault Megane IV, DS 3, Renault Twingo 1, Land Rover Ranger Rover Evoque i BMW X5. Spośród wszystkich najczęściej skradzionych modeli we Francji w roku 2018, dziewięć należało od marek francuskich.

Źródło: Auto Plus

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o