Dacia Duster pojawi się w Australii ze znaczkiem Renault. W kraju tym SUV-y są bardzo popularne, a na ulicach miast często można zobaczyć modele takie jak Koleos. Premiera Dustera przewidziana jest na drugą połowę roku, co cieszy dealerów, którzy szukają okazji do znalezienia nowych klientów.
Duster zmierza do Australii a co ciekawe, pierwotnie planowano go wprowadzić pod marką Dacia, jednak wyniki badań rynku były jednoznaczne – nikt tam Dacii, poza turystami, nie zna. Finalnie więc zdecydowano się na strategię sygnowania go logo Renault. Jest to podobne rozwiązanie do tego zastosowanego w Turcji, gdzie Duster również funkcjonuje jako model Renault i jest produkowany lokalnie.
Renault Duster, który zadebiutował w Europie w 2023 roku pod marką Dacia, oficjalnie trafi na rynek australijski w drugiej połowie bieżącego roku. Tym samym popularny SUV przekroczy granice rynków europejskich i latynoamerykańskich, stając się nową opcją dla tamtejszych kierowców.
Australijczycy kochają SUVy a na ulicach miast można bez problemu dostrzec Koleosa czy Arkanę. Ten pierwszy model jest tam oferowany w bardzo dobrej cenie i z 7 latami gwarancji oraz przeglądów, co czyni go prawdziwą okazją. Duster będzie, co oczywiste, znacznie tańszy i kierowany jest do nieco innej grupy nabywców.
Te dwa modele Renault są zaskakująco popularne w Australii. Turyści z Europy nie mogą się nadziwić
Producent nie podał na razie jakie napędy będą oferowane w Australii, jednak możemy spodziewać się silników hybrydowych o mocach 130 KM oraz nowej hybrydy 1.8 w wersji Full Hybrid, bowiem marka zamierza ostro konkurować w tym obszarze z Toyotą.
Najnowsze komentarze