Renault i Dacia w czołówce. Mercedes i BMW daleko w tyle

3 8 250

Jakie macie doświadczenia przy odwiedzaniu oficjalnych stron producentów samochodów? Które witryny są najbardziej czytelne, które dostarczają potrzebnych informacji i działają szybko, a do których nie chcemy więcej wracać?

Według badań Google najlepszą nawigację witryny internetowej ma Renault, Nissan i Peugeot. W czołówce znalazła się również Dacia.

Jest to dosyć nietypowa sfera rywalizacji pomiędzy producentami samochodów, ale również ma znaczenie dla klientów i podlega ich ocenie. Czytelność strony, szybkość ładowania na smartfonie, dostępność podstawowych danych, czy też znalezienie najbliższego dealera i łatwy kontakt. Firma Google zbadała, które oficjalne strony firm produkujących samochody są najlepiej odbierane przez internautów.

Okazuje się, że marki premium niekoniecznie muszą oferować najlepsze usługi w zakresie funkcjonowania swojej witryny w sieci. Na samym końcu rankingu znajdziemy takich producentów jak BMW i Mercedes.

W wielu kategoriach, w szczególności odnoszących się do szybkości ładowania strony, działania konfiguratora, przejrzystości i kompletności informacji o modelach dominuje Dacia, Nissan i Renault. W ogólnym rankingu miejsca na podium należą do Renault, Nissana i Peugeota. Na czwartym miejscu znajdziemy Citroena a na kolejnych Dacię i DS Automobiles.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
ZenonmarcjuszMarcin (ten wiecie który) Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin (ten wiecie który)
Gość
Marcin (ten wiecie który)

A ja mam dokładnie odwrotne odczucia. Najczęściej strony francuskich producentów są niepełne lub brak na nich niektórych informacji, ograniczony dostęp do cenników i katalogów oraz często mało czytelna konfiguracja i porównanie do innych wersji.

marcjusz
Gość
marcjusz

a ja mam dokładnie takie jak w artykule

Zenon
Gość
Zenon

Ojojoj, no zobacz co to się porobiło. BMW i Mercedes z tyłu za Renault i Dacia. Jeszcze trochę ,a się dowiem, że Polonez i Warszawa była lepsza od Mercedesa i BMW.