Renault informuje o wadach Mastera 2

0 8

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów został poinformowany o możliwości wystąpienia wady w samochodach Renault Master 2. Dotyczy to pojazdów wyprodukowanych w okresie od 2 września do 15 listopada 2003 roku w zakładach produkcyjnych w Batilly we Francji.

Istotą wady jest możliwość nieprawidłowego mocowania koła kierownicy, co może objawić się jego wibracjami i zakłócić panowanie nad pojazdem. Zgodnie z informacją przekazaną UOKiK, Renault Polska w ramach „Akcji Przywoławczej” będzie powiadamiał listownie właścicieli samochodów z grupy zagrożonej wadą o konieczności kontroli aut przez autoryzowaną stację obsługi. Koncern zobowiązał się również usunąć wszystkie ujawnione wady na własny koszt.

Niniejszy komunikat prasowy oparty jest na piśmie skierowanym przez przedsiębiorcę do UOKiK i ma na celu ochronę interesów słabszych uczestników rynku. Prezes Urzędu nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów. Tym samym nie zobowiązał Renault Polska do wycofania produktu z rynku ani odkupienia go od konsumentów.

Więcej informacji

  • Komunikat na stronie UOKIK. 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
gość
Gość
gość

Dobrze, że i tak się przyznali ! Wiele firm ukrywa takie historie.