Renault inwestuje 128 mln euro w samochody elektryczne w Chinach

0 244

Grupa Renault zainwestowała ponad 128 mln euro w spółkę Jiangling Motors Corporation Group. W ten sposób francuski producent zamierza zwiększyć swoją obecność na rynku elektrycznych samochodów w Chinach.

Grupa Renault i Jiangling Motors Corporation Group (JMCG), czyli jeden z czołowych producentów samochodów elektrycznych w Chinach ogłosiły oficjalne utworzenie spółki w celu dalszego rozwoju w branży samochodów z napędem elektrycznym. Grupa Renault zwiększyła kapitał zakładowy o 128,5 mln euro i stała się głównym udziałowcem spółki JMEV. Obecnie posiada 50% udziałów. Obie firmy współpracowały wcześniej na mocy umowy z grudnia 2018 roku.

Dzięki inwestycji Renault zaoferuje nową gamę pojazdów elektrycznych w Chinach. Jednym z modeli będzie City K-ZE, który trafi do sprzedaży w II połowie 2019 roku. Chiny są największym rynkiem samochodów elektrycznych na świecie. W ubiegłym roku  sprzedano tam 1,26 mln egzemplarzy pojazdów elektrycznych i hybrydowych, czyli o 62% więcej niż w roku wcześniejszym.

„Chiny są kluczowym rynkiem dla Grupy. Ta współpraca w branży pojazdów elektrycznych z JMCG będzie wspierać nasz plan rozwoju w Chinach i nasze możliwości w segmencie pojazdów elektrycznych. Jako pionier i lider na europejskim rynku samochodów elektrycznych do 10 lat, będziemy wykorzystać nasze doświadczenie w badaniach i rozwoju pojazdów elektrycznych, produkcji, sprzedaży i usługach” – powiedział Francois Provost, prezes Grupy Renault na region chiński.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o