Renault inwestuje w akumulatory, które ładują się w 5 minut

0 5

Alians Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance zainwestowała w firmę Enevate, która pracuje nad akumulatorami, które można naładować w 5 minut. Rozwiązanie to działa dzięki wysokiej gęstości energii, większym bezpieczeństwie i wyjątkowo szybkim ładowaniu. To nie jest pierwsza z tegorocznych inwestycji tego typu. Sojusz wspiera już kilka startupów i przedsiębiorców, którzy są liderami rozwoju systemów nowej generacji.

Technologia akumulatorów Enevate HD-Energy®, oparta na związkach krzemu, została zaprojektowana w celu zapewnienia pojazdom elektrycznym dużej gęstości energii, przy czym akumulator może pracować w niskich temperaturach, przy niskich kosztach eksploatacji i na bezpieczniejszym poziomie, w szczególności w zakresie przeciwpożarowym. Największą zaletą technologii jest prędkość ładowania – 5 minut.

Firma dostarcza technologię Enevate HD-Energy® w formie licencji dla producentów i dostawców akumulatorów samochodowych oraz producentów samochodów elektrycznych na całym świecie. Pionierskie prace nad anodą i silikonową technologią komórkową zaowocowały powstaniem jednego z najbardziej zaawansowanych rozwiązań na rynku.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o