Renault Kadjar II generacji w 2021 roku. Jak zmieni się francuski SUV?

1 10 937

W ubiegłym roku na rynku zadebiutował Renault Kadjar po face liftingu. Pojazd przeszedł tylko niewielką przemianę, aby zostawić miejsce dla kolejnej generacji, która zostanie zaprezentowana w 2021 roku.

Kompaktowych SUV-ów na rynku nie brakuje wręcz przeciwnie, lista konkurentów dla Renault Kadjar jest dosyć długa, obejmuje także dwie atrakcyjne propozycje z Francji, czyli Peugeot 3008 oraz Citroena C5 Aircross. Aby jeszcze skuteczniej rywalizować w swoim segmencie II generacja SUV-a Renault musi przejść zmiany, ale chodzi tylko w niewielkim stopniu o wygląd zewnętrzny. Więcej nowości czeka nas we wnętrzu i pod maską. Jeśli jesteście ciekawi jak będzie prezentował się model musicie użyć wyobraźni lub posłużyć się wizualizacją przygotowaną przez francuski magazyn Caradisiac, na której nowy Kadjar światłami w kształcie litery C nawiązuje do Renault Captur i Clio.

Nowy Renault Kadjar powstanie na zmodyfikowanej pod kątem masy własnej i sztywności platformie CMF-C. Podobnie jak w przyszłym roku modele Captur i Clio, także kompaktowy SUV spod znaku rombu będzie oferowany z napędem hybrydowym. Oprócz tzw. miękkiej hybrydy, Renault dołączy do oferty również samochód typu plug-in o mocy ponad 200 K. W trybie bezemisyjnym samochód będzie mógł przejechać kilkadziesiąt km. Napęd 4×4 w tej wersji będzie wspomagany dwoma elektrycznymi silnikami umieszczonymi po jednym na każdej osi. W gamie nie zabraknie benzynowego motoru 1.3 TCe o mocy 130 i 160 KM oraz silników Diesla Blue dCi o mocy 115 i 150 KM

Renault Kadjar będzie większy od poprzednika, zwiększy się również rozstaw osi a co za tym idzie poprawi się poziom komfortu i przestrzeń w kabinie. Być może wzrośnie również pojemność bagażnika. Wnętrze podąży za charakterem Renault Captur. Model zostanie zatem wyposażony w nowy zestaw cyfrowych wskaźników oraz ekran systemu multimedialnego o przekątnej 9,3 cala oraz orientacji pionowej. Producent wymieni zestaw materiałów i zastosuje nowoczesne systemy wspomagania prowadzenia, pojawi się m.in. funkcja autonomicznej jazdy.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
idź się lecz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
idź się lecz
Gość
idź się lecz

Żałośnie to wygląda, mogę Was zapewnić, że nowy Kadjar nie będzie tak wyglądał, jakieś zupełne beztalencie to stworzyło. Ktoś ma ujemne poczucie estetyki.