Renault Kaptur podbija Moskwę dzięki car sharingowi

1 18

Renault Kaptur jest jednym z popularniejszych samochodów. Wszystko dzięki carsharingowi, uruchomionemu przez firmę Yandex. 5 rubli za minutę wystarczy, by poruszać się nowym samochodem prawie po całej rosyjskiej stolicy. Yandex kupił ponad 7.000 samochodów, a to wystarcza, by tak duże miasto mogło sprawnie korzystać z nowoczesnych usług. Rosjanie zaczęli późno, ale dzięki temu mogli wykorzystać wiedzę i doświadczenie z innych tego typu projektów i uniknąć kosztownych wpadek. A jedną z nich jest… za mała liczba samochodów

Carsharing opłaca się prowadzić bowiem tylko wtedy, gdy po mieście jeździ odpowiednia liczba samochodów, są właściwie rozlokowane a w nocy są szybko relokowane w miejsca, w których rano będą najbardziej potrzebne. Mało kto wie, że Moskwa ma dzisiaj największy projekt carsharingu w Europie i drugi największy na świecie. A spora część samochodów to właśnie Renault.

Moskwa ma 12 milionów mieszkańców i Yandex myśli już o zakupie kolejnych aut. Bo zapotrzebowanie na tego typu usługi stale rośnie a władze miasta chciałyby promować je jeszcze bardziej. We flocie Yandexu są też auta luksusowe, bo i na takie jest spore zapotrzebowanie. I chociaż ciężko w to uwierzyć, są tu nawet Porsche 911. A to nie koniec, bo Yandex już myśli o ludziach, którzy nie mają prawa jazdy i bada możliwość wprowadzenia autonomicznych samochodów. Renault rozpoczął bowiem z Nissanem i Google taki projekt i nie jest wykluczone, że te samochody trafią właśnie do Moskwy.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Bartosz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosz
Gość
Bartosz

W Polsce jeśli carsharing, to tylko z take&drive