Chat with us, powered by LiveChat

Renault ma ponad 50% rynku nowych aut w Algierii

0 174

Pierwsza połowa bieżącego roku okazała się bardzo korzystna dla Renault w Algierii. Francuska marka ma ponad 50% rynku nowych aut w tym afrykańskim kraju. Podczas pierwszych sześciu miesięcy br. Renault Algérie sprzedała 39.585 samochodów, co przełożyło się na 52,5-procentowy udział w rynku.

Taki wynik, to nie tylko efekt popularności francuskich samochodów i wpływy francuskiej kultury. Ponad 50% rynku Renault Algérie zdobyło przede wszystkim dzięki produkcji samochodów lokalnie. Zaspokaja to zarówno wewnątrzkrajowy popyt, jak i pozwala na eksportowanie samochodów do krajów regionu. W produkcję zaangażowani są także lokalni poddostawcy, a tzw. lokalizacja produkcji sukcesywnie się zwiększa.

Efektem tak dobrej sprzedaży Renault w Algierii jest awans tego kraju do dziesiątki największych rynków zbytu francuskiej marki.

Spółka Renault Algérie Production ma fabrykę w Oued Tlelat. Działa ona od listopada 2014 roku. Powstają tam aktualnie trzy modele: Renault Symbol i Clio oraz Dacia Sandero Stepway. Renault Algérie Production jest w zasadzie prekursorem produkcji samochodów w tym kraju. Mimo to krążą plotki, że gdyby spółka chciała rozbudować swoją fabrykę i wprowadzić do produkcji kolejne modele, to władze Algierii nie byłyby przychylne takiemu projektowi. Dlaczego? Czyżby bały się monopolu?

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Dzaïr Auto

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o