Renault Megane RS-Trophy-R znów najszybsze. Nowy rekord!

0 332

W przypadku Renault Megane RS Trophy-R rekord goni rekord i z przyjemnością zamieszczamy wzmiankę o kolejnym. Tym razem sportowy hatchback okazał się najszybszy na torze Suzuka w Japonii pobijając dotychczasowy najlepszy czas o ponad 3 sekundy!

26 listopada nowe Renault Megane RS Trophy-R ustanowiło nowy oficjalny rekord na torze Suzuka w Japonii. Za kierownicą pojazdu zasiadł Laurent Hurgon, który uzyskał czas 2’25”454 pobijając wcześniejszy rekord o ponad 3 sekundy. Lista sukcesów Megane RS Trophy-R znów się powiększyła. Pojazd ma już na swoim koncie rekord na Nürburgringu w Niemczech oraz na torach Spa-Francorchamps w Belgii i Bend Motorsport Park w Australii.

Najszybsza Meganka jest napędzana czterocylindrowym silnikiem o mocy 300 KM. Samochód otrzymał zmodyfikowane zawieszenie, podwozie, hamulce oraz specjalne koła i opony. Poprawiono też aerodynamikę i zredukowano masę własną o ponad 130 kg.

Renault Megane RS-Trophy jest oferowane w limitowanej edycji 500 egzemplarzy. Na polskim rynku dostępnych jest jedynie 12 pojazdów. Cena modeli rozpoczyna się od 240.000 zł.

„Nowe Megane RS Trophy-R znów ustanowiło nowy rekord w swojej kategorii, tym razem na torze Suzuka w Japonii. Osiągnięcie ma szczególne znaczenie dla silnej lokalnej społeczności składającej się 10.000 fanów Renault Sport i Trophy-R. Rekord pokazuje skuteczność kampanii testowej, którą przeprowadziliśmy, aby jak najlepiej spełnić ich oczekiwania. To wystarczy, aby dodatkowo wzmocnić relacje z naszą międzynarodową bazą klientów” – powiedział Patrice Ratti, dyrektor Renault Sport.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o