Renault mianuje nowego dyrektora. Wcześniej stał na czele Seata

3 548

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami medialnymi, Luca de Meo, który pełnił czołowe stanowisko w firmie SEAT został mianowany nowym dyrektorem generalnym Renault. Clotilde Delbos będzie jego zastępcą.

Podczas spotkania Rady Zarządu pod przewodnictwem Jean-Dominique’a Senarda, podjęto decyzję o powołaniu Luca De Meo na stanowisko dyrektora generalnego Renault z dniem 1 lipca 2020 roku. Wcześniej De Meo stał na czele Seata przyczyniając się do rekordowej sprzedaży hiszpańskiej marki.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Rada Dyrektorów doceniła karierę, doświadczenie i sukcesy na poprzednich funkcjach i uznała, że ​​Luca de Meo będzie miał najlepszy wpływ na rozwój i transformację Grupy Renault.

Clotilde Delbos, będzie pełniła rolę tymczasowego dyrektora do momentu objęcia urzędu przez Luca de Meo.

Urodzony w Mediolanie w 1967 roku, Luca de Meo ukończył zarządzanie biznesowe na Uniwersytecie Handlowym im. Luigiego Bocconiego w Mediolanie. Swoją karierę rozpoczął w Renault. Pracował dla Toyoty a następnie dołączył do Fiata, gdzie zarządzał markami Lancia, Fiat i Alfa Romeo. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej.

Luca de Meo dołączył do Grupy Volkswagen w 2009 roku jako dyrektor marketingu samochodów osobowych Grupy Volkswagen. Od 2012 roku był odpowiedzialny za sprzedaż i marketing firmy Audi. Od 2015 roku był dyrektorem generalnym SEAT-a. Przyczynił się do znacznego wzrostu sprzedaży samochodów firmy oraz wyodrębnienia sportowej marki Cupra.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
ToJarekurzara Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zara
Gość
zara

Oni są tam wszyscy jak w „modzie na sukces”. Wymieniają się tylko stanowiskami.

rekur
Gość
rekur

Marka Seat, to coś jak marka własna biedronki i lidla, tylko od VW, fajnie to brzmi.

ToJa
Gość
ToJa

I to jest dobra wiadomość dla Renault Sport i Renault F1!!! Bravo