Renault mianuje nowego dyrektora. Wcześniej stał na czele Seata

3 546

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami medialnymi, Luca de Meo, który pełnił czołowe stanowisko w firmie SEAT został mianowany nowym dyrektorem generalnym Renault. Clotilde Delbos będzie jego zastępcą.

Podczas spotkania Rady Zarządu pod przewodnictwem Jean-Dominique’a Senarda, podjęto decyzję o powołaniu Luca De Meo na stanowisko dyrektora generalnego Renault z dniem 1 lipca 2020 roku. Wcześniej De Meo stał na czele Seata przyczyniając się do rekordowej sprzedaży hiszpańskiej marki.

Rada Dyrektorów doceniła karierę, doświadczenie i sukcesy na poprzednich funkcjach i uznała, że ​​Luca de Meo będzie miał najlepszy wpływ na rozwój i transformację Grupy Renault.

Clotilde Delbos, będzie pełniła rolę tymczasowego dyrektora do momentu objęcia urzędu przez Luca de Meo.

Urodzony w Mediolanie w 1967 roku, Luca de Meo ukończył zarządzanie biznesowe na Uniwersytecie Handlowym im. Luigiego Bocconiego w Mediolanie. Swoją karierę rozpoczął w Renault. Pracował dla Toyoty a następnie dołączył do Fiata, gdzie zarządzał markami Lancia, Fiat i Alfa Romeo. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej.

Luca de Meo dołączył do Grupy Volkswagen w 2009 roku jako dyrektor marketingu samochodów osobowych Grupy Volkswagen. Od 2012 roku był odpowiedzialny za sprzedaż i marketing firmy Audi. Od 2015 roku był dyrektorem generalnym SEAT-a. Przyczynił się do znacznego wzrostu sprzedaży samochodów firmy oraz wyodrębnienia sportowej marki Cupra.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
ToJarekurzara Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zara
Gość
zara

Oni są tam wszyscy jak w „modzie na sukces”. Wymieniają się tylko stanowiskami.

rekur
Gość
rekur

Marka Seat, to coś jak marka własna biedronki i lidla, tylko od VW, fajnie to brzmi.

ToJa
Gość
ToJa

I to jest dobra wiadomość dla Renault Sport i Renault F1!!! Bravo