Renault oficjalnym partnerem festiwalu filmowego w Cannes w 2019 roku

3 43

Jak co roku, tak i tym razem, Renault jest oficjalnym partnerem festiwalu filmowego w Cannes. To partnerstwo trwa już od 1983 roku. Doskonale ilustruje to zaangażowanie Renault w świat kina od ponad 120 lat. Tegorocznemu jury przewodzi meksykański reżyser Alejandro González Iñarritu. Na 72. Festiwalu Filmowym w Cannes odbędzie się między pokaz najnowszego film Claude’a Leloucha Najlepsze lata życia, w którym występuje Alpine A110.

Oficjalna flota Festiwalu Filmowego w Cannes w 2019 r. obejmująca prawie 300 pojazdów Renault, w tym 200 Espace Initiale Paris i 60 Talismanów, będzie przewozić gości, członków jury i partnerów w trakcie dwutygodniowego wydarzenia.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Festiwal Filmowy w Cannes po raz kolejny łączy siły z Renault na 72. edycji imprezy, która rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do 25. maja 2019 r. Oficjalna flota będzie składać się z blisko 300 pojazdów Renault, z czego 200 stanowią Renault Espace, a 60, to Talismany. Ofertę uzupełni w pełni elektryczna flota „image” z Renault Zoe i Twizy. Renault zorganizuje ponad 20.000 przejazdów na projekcje filmowe i konferencje, z lotniska do Croisette i pod sam czerwony dywan.

Festiwal w Cannes może liczyć na ogromną ilość przekazów medialnych na całym świecie, czy to w Chinach, Brazylii, Indiach, Ameryce Łacińskiej czy Rosji. I oczywiście na Starym Kontynencie. „To prawdziwy atut dla marki Renault i naszych pojazdów, dzięki któremu możemy zaprezentować swoją technologię i wyrafinowany design w mediach na całym świecie” – powiedział Claude Hugot, dyrektor ds. Public relations w Grupie Renault.

Każdego roku około 40 pojazdów Renault pojawia się w 200 programach telewizyjnych i filmach, w tym ostatnio we francuskich serialach Baron Noir i Dix pour Cent oraz w filmach, np. Woman at War Benedikta Erlingssona i Vision japońskiej reżyserki, scenarzystki i producentki, Naomi Kawase.

Alpine A110 w nowym filmie Claude’a Leloucha

W tym roku Alpine A110 odegrało fantastyczną rolę w The Best Years of a Life (Les plus belles années d’une vie), najnowszym filmie Claude’a Leloucha z Jean-Louisem Trintignant i Anouk Aimée, prezentowanym poza konkursem. Premiera w kinach planowana jest na 22. maja. Lelouch to legenda filmu i jedyny francuski reżyser, który zdobył Złotą Palmę i Oscara za najlepszy nieanglojęzyczny film Kobieta i mężczyzna w 1966 roku” – powiedział Claude Hugot.

Renault, partner kina od ponad 120 lat

Wspólna historia Renault i kina sięga 1898 roku, kiedy bracia Lumière założyli swoje pierwsze studia filmowe w pobliżu fabryki Renault na Île Seguin w Boulogne-Billancourt. W wyniku bliskich więzi obu rodzin Renault stało się preferowanym partnerem aktorów i reżyserów. Samochody Renault pojawiły się w pierwszych filmach reklamowych, a później w filmach takich twórców, jak Georges Méliès, Julien Duvivier, Jacques Tati, Claude Sautet, Steven Spielberg, James Cameron i Wim Wenders.

Dzisiaj, oprócz Cannes, Renault jest partnerem Unifrance, warsztatów Ateliers de Beaune i francuskich nagród filmowych César, a także festiwali filmowych Deauville, Lyon Lumière, Alpe d’Huez, Cabourg i Angoulême.

Cannes 2019: Almodóvar, Tarantino, Dolan, Loach i bracia Dardenne

72. festiwal filmowy w Cannes zapowiada się na wspaniałą edycję. Przewodniczącym jury jest Alejandro González Iñárritu, a francuski aktor Édouard Baer będzie gospodarzem ceremonii wręczenia nagród. Pedro Almodóvar będzie reprezentował Pain and Glory, podczas gdy w konkursie pojawią się wyczekiwane „Once Upon a Time in Hollywood” Quentina Tarantino, „Matthias i Maxime” Xaviera Dolana, „The Young Ahmed” Jean-Pierre’a i Luca Dardenne oraz „Sorry We Missed You” Kena Loacha, a także „Parasite” Bong Joon-Ho, „Mektoub, My Love: Intermezzo” Abdellatifa Kechiche oraz „A Hidden Life” Terrence’a Malicka.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Renault

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
ManianaMarcinHoracy Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Horacy
Gość
Horacy

„Oficjalna flota Festiwalu Filmowego w Cannes w 2019 r. obejmująca prawie 300 pojazdów Renault, w tym 200 Espace Initiale Paris i 60 Talismanów, będzie przewozić gości, członków jury i partnerów w trakcie dwutygodniowego wydarzenia.
/…/
Oficjalna flota będzie składać się z blisko 300 pojazdów Renault, z czego 200 stanowią Renault Espace, a 60, to Talizmany.”

Marcin
Gość
Marcin

A tymczasem c5 aircross przeszedł śpiewająco test łosia na stronie km77.
Może jakiś komentarz?

Maniana
Gość
Maniana

przy 80 km/h nie do utrzymania….