Renault ostro krytykuje Nissana w sprawie Ghosna

0 6

Wygląda na to, że konflikt pomiędzy Renault a Nissanem wkracza w nową fazę. Prawnicy francuskiego koncernu ostro skrytykowali Japończyków za sposób prowadzenia wewnętrznej kontroli w sprawie rzekomych nadużyć finansowych byłego prezesa, Carlosa Ghosna. W ujawnionym właśnie liście skierowanym do Nissana, można przeczytać, że Renault ma poważne obawy wobec metod stosowanych przez Nissana i jego zespół prawny oraz zastrzeżenia wobec traktowania niektórych pracowników Renault.

Renault zebrało wystarczająco dużo dowodów by poznać metody stosowane przez Nissana i jego prawników, związane z wykorzystywaniem japońskiej prokuratury do rozmów z pracownikami Renault” – czytamy w liście. Nissan poszukiwał – „dowodów na poparcie zarzutów wobec Carlosa Ghosna już po jego aresztowaniu” i nie skonsultował się z francuskim partnerem. Firma próbowała również przeszukiwać apartamenty Ghosna w Brazylii, Libanie i Holandii, nie informując o tym Renault.

Wewnętrzne dochodzenie w Renault nie wykazało nieprawidłowości związanych z wynagrodzeniem Ghosna. Aresztowanie prezesa Renault w  listopadzie  zeszłego roku, ujawniło napięcia między Renault i Nissanem. Ghosn był liderem trójstronnego sojuszu, który obejmował także Mitsubishi. Proces menadżera ma się rozpocząć latem.

Znaczna część napięć między partnerami wynika ze złożonej struktury własności, która daje Renault 43 procent udziałów Nissana, podczas gdy Nissan ma tylko 15 procent udziałów we francuskiej firmie – i nie ma prawa głosu.

źródło:  Le Journal du Dimanche

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o