Renault planuje produkcję samochodów w kolejnym kraju: nowy Duster, Kwid, Logan i Oroch

0 3 646

Renault rozwija produkcję swoich samochodów w kolejnych krajach. Tym razem fabryka ma powstać w Nigerii, a produkowane tu będą Dustery i Logany.

Produkowane tu będą modele Logan i Duster, natomiast Renault będzie importować pickupa Oroch z Brazylii oraz Kwida z Indii. Koncern planuje zdobyć 5% udziałów w nigeryjskim rynku nowych aut, co przekłada się na około 900 egzemplarzy. Fabryka w Nigerii ma stanowić odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie powstającej klasy średniej w tym kraju, który ma ponad 200 milionów mieszkańców.  Początkowa produkcja będzie odbywać się w modelu CKD.

Renault Duster Oroch to pickup z podwójną kabiną produkowany przez francuskiego producenta Renault na rynek południowoamerykański od września 2015 r. Ma czworo drzwi, miejsce dla pięciu pasażerów, ładowność 650 kg i 683 litry pojemności bagażnika. Rozstaw osi Orocha jest dłuższy o 155 milimetrów w stosunku do Dustera. Samochód jest też dłuższy – ma 4,7 metra długości.

Napędzany jest silnikiem benzynowym o pojemności 1.6 litra lub 2.0 litra, współpracującym odpowiednio z 5-biegową lub 6-biegową skrzynią biegów. Jest też wersja z 6-biegowym automatem. Nigeria będzie jednym z pierwszych krajów w Afryce, do którego Oroch trafi z Ameryki Południowej.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o