Renault planuje zastąpić dyrektora generalnego firmy

0 205

Jak donosi francuski dziennik Le Figaro, koncern Renault zamierza wkrótce zastąpić obecnego dyrektora firmy, Thierry’ego Bollore’a ze względu na zbyt bliskie stosunki z byłym szefem koncernu, Carlosem Ghosnem.

Według Le Figaro Jean-Dominique Senard, prezes Renault na najbliższym posiedzeniu rady, która odbędzie się 18 października tego roku, poprosi zarząd firmy o znalezienie następcy dla dyrektora generalnego firmy. Według Senarda, Thierry Bollore miał zbyt duże powiązania z Carlosem Ghosnem, które mogą przeszkodzić w poprawie stosunków wewnątrz aliansu. Za zmianą na czele firmy opowiedział się również francuski rząd, który jest głównym udziałowcem Renault. Senard uważa zmianę na czele francuskiego koncernu za niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania sojuszu.

Wiele osób wewnątrz koncernu zastanawia się dlaczego Thierry Bollore będący tak blisko Ghosna wciąż zajmuje najważniejsze stanowisko w firmie, podczas gdy inni jego powiernicy, jak były szef sprzedaży i marketingu Thierry Koskas, czy były wiceprezes aliansu, Arnaud Deboeuf, opuścili koncern.

Zanim trafił do Renault w 2012 jako szef produkcji i łańcucha dostaw, Thierry Koskas pracował w firmach Michelin i Faurecia. W roku 2013 zajął stanowisko dyrektora ds. konkurencyjności a w 2018 został dyrektorem operacyjnym i prawą ręką Carlosa Ghosna. Dyrektorem generalnym francuskiego koncernu jest od stycznia 2019 roku.

Źródło: Le Figaro, Automotive News

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o