Renault pracuje nad nowym modelem, rywalem dla Volkswagena ID.3

3 1 538

Nowe elektryczne Renault kompaktowych rozmiarów może już w przyszłym roku zadebiutować na rynku. Ma być bezpośrednim rywalem dla VW ID.3. Według wstępnych informacji samochód ma bazować na platformie Nissana i wykorzystywać doświadczenia związane z bardzo udanym modelem Leaf.

Już sam wybór platformy jest nieco zaskakujący. Do tej pory Renault i Nissan używali dwóch różnych rozwiązań. Zoe było zbudowane na bazie własnej platformy Renault, natomiast Nissan używał dla Leafa swojego autorskiego opracowania. Teraz ma być inaczej.

Zarówno Renault jak i Nissan zwiększają ilość samochodów elektrycznych. Francuski koncern zamierza wyprodukować także tanie auto na prąd, którego koszt nie przekroczy 50 tysięcy złotych. Być może ma na myśli budżetową Dacię Sandero, korzystając z chińskich doświadczeń, gdzie K-ZE sprzedaje się jak ciepłe bułeczki.

Emmanuel Bouvier, dyrektor programu samochodów elektrycznych w Renault, ma nadzieję mieć 8 modeli elektrycznych do 2022 roku we wszystkich segmentach.

Więcej informacji o Renault – kliknij tutaj.

źródło: Automotive News Europe

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
South-PLRomanBrrr... Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Brrr...
Gość
Brrr...

Przypomina hondę civic w starszym wydaniu.

Roman
Gość
Roman

Oby tylko Renault nie powielił „pomysłu” Nissana, że bateria elektryczna w samochodzie nie powinna mieć aktywnego układu chłodzenia tzw. TMS (Thermal managment system) bo to przyniesie „klapę” takiemu pomysłowi. Obecne wyniki sprzedaży Nissana Leaf wskazują jednoznacznie, że klienci nie chcą kupować samochodu elektrycznego obciążonego niejako „wadą genetyczną”, która skutkuje zmniejszoną żywotnością baterii, powolnym czasowo ładowaniem baterii szczególnie po wcześniejszej szybkiej jeździe (zmniejszony prąd ładowania). Natomiast Renault Zoe ma aktywny (powietrzny) układ chłodzenia baterii oraz poza możliwością ładowania prądem stałym (DC), także doskonałą (chyba najwydajniejszą w świecie) ładowarkę Cameleon obsługującą prąd przemienny (AC), która w standardowej wersji pozwala korzystać z prądu… Czytaj więcej »

South-PL
Gość
South-PL

zobaczymy… co na to księgowi