Renault: Sprawa Carlosa Ghosna jest już przeszłością

0 183

Prezes koncernu, Jean-Dominique Senard powiedział, że sprawa Carlosa Ghosna to przeszłość. Firma chce skupić się na wzmocnieniu stosunków wewnątrz sojuszu.

„Sprawa Ghosna jest dla nas przeszłością, firma potrzebuje czegoś innego. Myślimy o przyszłości i nowej dynamice i zapewniam, że liczy się ogólny interes Renault” – powiedział Jean-Dominique Sénard, prezes Grupy i sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi w wywiadzie dla France Inter.

„Otwieramy kolejną stronę książki, stoimy przed innym światem, innym dynamizmem. Sojusz potrzebuje siły”. Dodał, że „Renault jest globalną firmą z siedzibą we Francji, ale nie może funkcjonować sama, sojusz ma swoją rolę do odegrania”. Jean-Dominique Senard nie wykluczył też wznowienia rozmów z koncernem Fiat Chrysler. Na pytanie o powrót do koncepcji fuzji odpowiedział, że obecnie negocjacje pomiędzy firmami nie są prowadzone, ale „nigdy nie mów nigdy”.

Francuski koncern obecnie szuka nowego dyrektora generalnego po tym, jak Thierry Bollore na prośbę Sénarda został usunięty ze stanowiska. Funkcję tymczasowo pełni Clotilde Delbos.

Źródło: France Inter

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o