Chat with us, powered by LiveChat

Renault Trezor – pierwsza jazda futurystycznym modelem koncepcyjnym

0 1 426

Jazda testowa modelem, który powstał w zaledwie jednym egzemplarzu, musi być niezwykłym przeżyciem. Przepiękny koncept Renault Trezor trafił w ręce Supercar Blondie. Tytuł filmu mówi sam za siebie: najpiękniejszy samochód na świecie.

Premiera koncepcyjnego Renault Trezor miała miejsce podczas salonu samochodowego w Paryżu w 2016 roku. Pojazd zachwycił tłumy i zdobył mnóstwo nagród za design. Co ciekawe Trezor nie jest tylko stojącym nieruchomo eksponatem, ale w pełni funkcjonalnym samochodem. Po 2 latach oczekiwania dziennikarka, która prowadzi kanał na Youtubie Supercar Blondie, miała niepowtarzalną okazję odbyć jazdę próbną pięknym konceptem. Wcześniej testowała także Peugeot e-Legend Concept.

Renault Trezor przyciąga uwagę zmysłowymi aerodynamicznymi kształtami. Górna część samochodu przypomina kobietę, a dolna mężczyznę. Główny projektant Laurens van der Acker mówi, że kiedy dach jest zamknięty, to tak, jakby dwie formy się ze sobą łączyły. W tym samochodzie chodzi o romans.

Prototyp Renault nie posiada tradycyjnych drzwi. Aby dostać się do wnętrza cała górna część pojazdu zostaje podniesiona. Wnętrze wykończono czerwoną skórą, a przyciemnione czerwone szyby nadają odpowiedniego romantycznego klimatu. Dobrą widoczność dookoła pojazdu zapewnia brak słupków.

Napęd Renault Trezor pochodzi od elektrycznego silnika o mocy 349 KM i momencie obrotowym 380 Nm. Aby pojazd rozpędził się od 0 do 100 km/h potrzeba mniej niż czterech sekund. Samochód został wyposażony w dwa zestawy akumulatorów z niezależnymi układami chłodzenia zoptymalizowanymi przez otwierane wloty powietrza w kształcie plastra miodu.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o