Renault Twingo Z.E. – nadchodzi nowy model elektryczny

1 803

Renault Twingo już niedługo przejdzie na elektryczność. Miejski model na baterie będzie konkurował na rynku m.in. z Volkswagenem e-Up!

Renault wkrótce powiększy swoją ofertę samochodów na prąd. Oprócz nowej generacji Zoe, która jest już dostępna w niektórych krajach europejskich oraz pojazdów użytkowych z napędem elektrycznym pojawi się również mały miejski Twingo Z.E. Co ciekawe model już w momencie debiutu w roku 2014 miał być elektryczny. „Planowaliśmy uruchomienie elektrycznego Twingo już na samym początku, ale zobaczyliśmy, że brakuje stacji ładowania i zwolniliśmy. Potem mieliśmy ambitne plany związane z Zoe” – powiedział w wywiadzie dla magazynu Autocar Ali Kassai, szef ds. planowania produktu Renault. 

Francuski producent zaprezentował nawet przedsmak nowego elektrycznego modelu w 2013 roku. Koncepcyjny model Twin’Z o interesującym wyglądzie wykorzystywał zamontowany z tyłu silnik o mocy 68 KM oraz akumulator litowo-jonowy, który umieszczono pod podłogą.

Smart ForTwo, który jest oparty na tej samej platformie co małe Renault jest oferowany w wersji elektrycznej dlatego elektryfikacja Twingo również jest jak najbardziej możliwa. Kiedy zobaczymy nowy model? Samochód zadebiutuje najprawdopodobniej w 2020 roku. Przyszłość Renault jest ściśle związana z napędem elektrycznym. Francuska marka planuje m.in. nowego konkurenta dla Volkswagena ID.3 oraz Tesli Model 3. Do roku 2022 w ofercie znajdzie się osiem nowych pojazdów z napędem elektrycznym.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
jajac82200 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jajac82200
Gość
jajac82200

Oby miał pakiet akumulatorów o pojemności co najmniej 40 kilowatogodzin, inaczej nie będzie miał racji bytu.