Renault wstrzymuje produkcję Clio i Megane w Turcji

0 1 775

Renault wstrzymuje produkcję w fabryce w Bursie w Turcji, gdzie montowany jest bestseller francuskiego producenta, model Clio.

Kolejny zakład Renault zatrzymuje linie produkcyjne. Oprócz fabryk we Francji, Słowenii, Maroku, Portugalii oraz 7 obiektów w Ameryce Południowej, ofiarą epidemii koronawirusa stał się zakład w Bursie, w Turcji, który zatrudnia ok. 6600 pracowników. Firma podała, że stopniowo i tymczasowo zawiesza większość działalności od 26 marca 2020 roku z powodu „zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw”.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, zarząd Oyak Renault wzywa pracowników, aby pozostali w domu i postępowali zgodnie z instrukcjami władz krajowych i lokalnych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Turecki zakład rocznie produkuje 360.000 egzemplarzy samochodów, 750.000 silników, 394.000 przekładni oraz 428.000 podwozi. Jest to główne miejsce montażu najlepiej sprzedającego się modelu francuskiej marki, miejskiego Clio, który w lutym był najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Obiekt produkuje również model Megane.

Zgodnie z decyzją Oyak Renault i Grupy Renault data wznowienia produkcji zostanie podana zgodnie z rozwojem sytuacji w kraju i na świecie.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o