Chat with us, powered by LiveChat

Renault Zoe hitem w Niemczech. Sprzedaż wyższa niż w całym 2018 roku

1 3 142

Renault Zoe jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Niemczech. Do końca lipca 2019 roku sprzedano więcej egzemplarzy modelu niż w całym 2018 roku.

Konkurencja na rynku samochodów elektrycznych staje się coraz większa. Mimo to Renault Zoe pozostaje bestsellerem w tym segmencie na rynku niemieckim. Do 31 lipca roku 2019 francuska marka sprzedała u naszych sąsiadów 6.461 egzemplarzy modelu Zoe, czyli więcej niż w całym roku 2018, kiedy klienci wykupili z salonów 6361 sztuk elektrycznego Renault. W porównaniu z pierwszymi siedmioma miesiącami ubiegłego roku, jest to wzrost o 114,6%.

Renault Zoe wkrótce ustąpi miejsca następcy, który trafi do sprzedaży jesienią tego roku. Odnowiony samochód został wyposażony w nowy silnik elektryczny R135, który generuje 135 KM mocy. Zgodnie z cyklem WLTP nowe elektryczne Renault potrafi pokonać do 395 km na jednym ładowaniu. Wśród nowości na pokładzie znajdziemy 9,3-calowy ekran dotykowy, nowy system multimedialny Easy Link oraz systemy wspomagające bezpieczeństwo.

Oprócz nowego Zoe producent spod znaku rombu ma w planach na przyszłość także inne modele elektryczne. Do roku 2022 w ofercie znajdzie się osiem samochodów napędzanych wyłącznie silnikiem elektrycznym i dwanaście hybrydowych.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
alessandro Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
alessandro
Gość
alessandro

Jaka jest przyszłość pojazdów elektrycznych (jak Zoe) jeśli w najbliższyzch 3 latach ma wejść na rynek e-208, e-golf, e-corsa, e-c3 itd itp? Chyba zależy od różnicy ceny między Zoe a e-Clio, nie?