Renault Zoe II przyłapany, konkurent Peugeot e-208

0 5

Renault już wkrótce zaprezentuje nową generację elektrycznego modelu Zoe. Samochód ma stawić czoła zaprezentowanemu w Genewie modelowi Peugeot e-208.

Na rynku samochodów elektrycznych robi się coraz tłoczniej i nawet Renault Zoe, które wielokrotnie zajmowało czołowe miejsce w rankingach sprzedaży, nie będzie miało łatwo w obliczu rosnącej konkurencji. Wystarczy wspomnieć chociażby rewelacyjnie wyglądający hatchback Peugeot e-208, który zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Pojazd prezentuje się nowocześnie, a wręcz sportowo. Czy Renault również odważy się na podobny zabieg w swoim Zoe? II generacja samochodu przechodzi testy, ale jest pokryta mocnym kamuflażem, który nie ujawnia nam zbyt wiele. Spodziewamy się raczej skromnych zmian na zewnątrz, ale dużej przemiany w środku pojazdu, jak w przypadku Clio V.

Pierwsze informacje na temat II generacji Renault Zoe mówią o tym, że samochód zostanie wyposażony w mocniejszy silnik, generujący najprawdopodobniej 150 KM mocy. Model otrzyma również nowe akumulatory o pojemności 50 kWh, które pozwolą na pokonanie dystansu do 400 km na jednym ładowaniu według cyklu WLTP. Ponadto ładowanie ma odbywać się szybciej niż w poprzedniku.

Nowe Renault Zoe zadebiutuje najprawdopodobniej jeszcze w tym roku i trafi do salonów na początku przyszłego roku.

Źródło: Motor.es

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o