Renault Zoe – niemal 25% austriackiego rynku aut elektrycznych

0 189

O niemałym sukcesie może mówić Renault w Austrii. Opracowany od podstaw jako samochód elektryczny, oferowany już w trzeciej generacji Renault Zoe wykroił dla siebie niemal 25% austriackiego rynku aut elektrycznych w pierwszym miesiącu bieżącego roku!

Renault rozpoczyna rok 2020 ze szczególnie dobrym wynikiem na rynku samochodów elektrycznych. W styczniu francuski producent zanotował 168 rejestracji najnowszej wersji Renault Zoe. Oznacza to zajęcie niemal 25% austriackiego rynku aut elektrycznych, który wzbogacił się w tym czasie o 695 nowo zarejestrowanych aut z takim napędem. Renault jest liderem tego segmentu rynku.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Dzięki najnowszej generacji Zoe i naszym kampaniom elektromobilności zorientowanym na klienta, takim jak zerowy leasing ekologiczny, poprawnie odczytaliśmy oczekiwania naszych klientów. 168 rejestracji Zoe w segmencie samochodów elektrycznych, to o 167 procent więcej pojazdów, niż wynik modelu, który zajął drugie miejsce. To czyni nas liderem rynku w Austrii, ale podobną pozycję mamy także w Niemczech i Szwajcarii. Podkreśla to nasze kompetencje w tej dziedzinie i wraz z naszą doświadczoną siecią dealerów cieszymy się z wielkiego sukcesu, który będziemy się starali powiększać” – powiedział Olivier Wittmann, dyrektor operacyjny Renault w Austrii.

Renault Zoe produkowany jest od 2012 roku. Do końca stycznia 2020 r. został sprzedany w prawie 192.000 egzemplarzach na całym świecie. Ten całkowicie elektryczny samochód jest dostępny w Austrii od 2013 r. Od tego czasu został zarejestrowany około 5.500 razy, co czyni go najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Austrii (dane na koniec stycznia 2020 r.).

Doskonały wynik uzyskany w styczniu 2020 r. wynika z jednej strony z wieloletniego doświadczenia Renault i jego sieci dealerów, z drugiej zaś strony z dobrych produktów: Renault Zoe przekonuje nowoczesnym designem, zasięgiem do 395 kilometrów i łatwą obsługą. Te cechy sprawiają, że ten samochód jest najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym w Austrii. Niemal 25% austriackiego rynku aut elektrycznych przypadło właśnie na Zoe. To też o 105 pojazdów więcej od kolejnego w stawce rywala! Co czwarty nowo zarejestrowany pojazd elektryczny w Austrii w styczniu 2020 r., to Renault Zoe.

Dobry produkt jest uzupełniony przez pakiety usług, na przykład zerowy leasing ekologiczny. Dzięki temu nowe Renault Zoe można wynająć, na przykład, za 84 euro miesięcznie plus koszty wynajmu zespołu akumulatorów. To popularna usługa, bo obniża cenę zakupu i gwarantuje spokój: Renault udziela specjalnej gwarancji na akumulator napędowy przez cały okres obowiązywania umowy – niezależnie od wieku i przebiegu pojazdu.

W swojej najnowszej ewolucji nowe Renault Zoe zachwyca nowoczesnym designem, innowacyjną technologią informacyjno-rozrywkową i wspomagania kierowcy oraz elastycznymi opcjami ładowania. Nowy silnik elektryczny R135 o mocy 135 KM w połączeniu z nowym zespołem akumulatorów Z.E. 50 o pojemności 52 kWh i trybem B dla szczególnie silnej rekuperacji, oferują zasięg 395 kilometrów według WLTP. System ładowania obsługujący zarówno prąd stały, jak i przemienny zapewnia również maksymalną elastyczność podczas ładowania: nawet w przypadku prądu przemiennego ZOE osiąga moc ładowania 22 kW, a w trybie prądu stałego nawet 50 kW.

Do tego dochodzi doskonały stosunek ceny do wydajności: w Austrii nowe Renault Zoe jest dostępne w cenie 22.190 euro, a koszty wynajmu baterii startują z poziomu 74 euro miesięcznie. A jest to cena jeszcze nie uwzględniająca wszelkich dotacji i promocji.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Renault

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o