Renault Zoe R110 z mocniejszym silnikiem elektrycznym

2 34

Niedawno pisaliśmy, że Renault zamierza wprowadzić do oferty model Zoe z mocniejszą jednostką napędową. Francuski producent oficjalnie potwierdził tę informację i zaprezentował model przeznaczony na rok 2018. Zoe R110 odbędzie swój publiczny debiut podczas salonu samochodowego w Genewie.

Nowy elektryczny silnik o nazwie R110 ma takie same wymiary i taką samą masę, jak R90 o mocy 92 KM, który do tej pory był najmocniejszą elektryczną opcją dla Renault Zoe. Nowa jednostka generuje nieco więcej, bo 110 KM oraz identyczny moment obrotowy o wartości 225 Nm. Według Renault, dodatkowa moc nie wpłynie na dynamiczniejsze ruszanie ze świateł, ale zwiększy werwę na trasie. Pojazd rozpędza się od 80 do 120 km/h 2 sekundy szybciej niż dotychczas. Produkcją jednostki R110 zajmuje się zakład w Cléon w Normandii.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

„Dzięki zwiększeniu mocy, Zoe jest bardziej elastyczny i wszechstronny podczas jazdy poza miastem” – mówi Elisabeth Delval, zastępca dyrektora programu Renault Zoe. – „Kierowcy mogą cieszyć się przyjemnością jazdy Zoe i korzystać z najdłuższego zasięgu wśród masowo produkowanych samochodów elektrycznych”.

Wybór akumulatorów dla Zoe również pozostanie bez zmian. W najmocniejszej wersji ZE 40 będzie można przejechać do 400 km w cyklu NEDC lub ok. 300 kilometrów w realnych warunkach użytkowania.

Nowa jednostka to najbardziej istotna, ale nie jedyna zmiana, jaka zostanie wprowadzona do Renault Zoe 2018. Samochód będzie teraz kompatybilny z systemem Android Auto, a klienci mogą nacieszyć oczy nową intensywną barwą nadwozia o nazwie Blueberry Purple. Do purpurowej karoserii dopasowano również kolorystykę elementów wykończenia wnętrza.

Renault Zoe R110 odbędzie swój publiczny debiut podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Samochód będzie można zamawiać we Francji już w marcu tego roku.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
GośćŁukasz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

Dla kogo ten samochód? Przede wszystkim dla marketingowców. Mogą mówić, że Renault jest najbardziej ekologiczną marką w Europie (na papierze oczywiście). Znajdą się oczywiście bogaci ludzie, którzy dla ukojenia sumienia, kupią takiego elektryka jako czwarte czy piąte auto w domu, że niby ekologia nie jest im obca. Inna grupą ludzi kupujących to to, będą wszelakie instytucje zmuszane w celach wizerunkowych do kupowania aut elektrycznych lub ludzie którym jakieś państwo bezsensownym programem dopłaci do samochodu.
Co do samego Zoe, ładne ale kompletnie nie opłacalne. Za jego cenę można mieć Clio RS – jedno z najlepszych małych, usportowionych aut w historii.

Gość
Gość
Gość

Problemem tego auta jest wynajem baterii. :?: