Retromobile 2019 – Citroen, Peugeot Renault, największa ciężarówka na świecie i bezskrzydłowy samolot

0 21

44. edycja targów Retromobile rusza już jutro w Paryżu. To chyba największa impreza tego typu w Europie. Organizatorzy spodziewają się 120.000 gości. Szczególną pozycję zajmuje w tym roku oczywiście Citroen, obchodzący swoje 100-lecie. Ale atrakcji będzie znacznie więcej, w tym niezwykła aukcja zabytkowych samochodów. A co jeszcze będzie? Poczytajcie.

45 lat silnika PRV V6

Oprócz bardzo rozbudowanego stoiska Citroena, zobaczymy między innymi 45 lat silnika Renault PRV V6. Pojawi się też niezwykła stara marka Bedelia. Wyprodukowała ona około 3000 egzemplarzy niesamowitego samochody wyścigowego, który bardziej przypomina samolot bezskrzydłowy. Na wystawie pojawi się 14 egzemplarzy tego niezwykłego pojazdu, w tym jeden z Australii.

Największa ciężarówka na świecie?

Pojawi się również ciężarówka T100 Berliet z 1958 roku, swego czasu największy tego typu pojazd na świecie, zaprojektowany specjalny do prac związanych z wydobyciem ropy na Saharze.

Z samochodów niefrancuskich na wystawie zobaczymy m.in. model Alfa Romeo 8C 2900B Touring Berlinetta, która zostanie sprzedana prawdopodobnie za 16 do 22 milionów euro. Swoje rocznice będą obchodzić również Bentley oraz Mini.

Targi zaczynają się jutro i potrwają do niedzieli. Szczegóły można sprawdzić na stronie Retromobile.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o