Rewolucja w marce. Do 2025 roku Citroen będzie miał wszystkie modele elektryczne lub hybrydy

7 2 125

Citroen ogłosił właśnie nowy plan, związany z elektryfikacją swojej gamy. Wszystkie samochody marki będą 100% elektrykami lub hybrydami do 2025 roku.

Elektryczna rewolucja to poważne wyzwanie, ale Linda Jackson, szefowa marki, optymistycznie patrzy w przyszłość: „Do 2025 roku, 100% naszych samochodów będzie miało wersje elektryczne lub hybrydowe. Prace przygotowawcze już trwają i wkrótce zaprezentujemy nowe modele. Myślę, że będzie to dla rynku spore zaskoczenie”  – powiedziała.

Większość z tych aut będzie bazowała na platformie EMP2. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby można było na niej montować silniki termiczne i elektryczne. Dzięki modułowości pozwala również na tworzenie aut o różnych rozmiarach.

Elektryczne tak, ale benzynowe i diesle (na razie) pozostają

Linda Jackson ujawniła również, że Citroen zaprezentuje w przyszłym roku zupełnie nowy model samochodu. „W przyszłym roku wprowadzimy również nowy model, który będzie miał wersję elektryczną, a każdy samochód, który pojawi się od przyszłego roku, będzie miał wersję elektryczną lub hybrydową, oferując nadal silniki benzynowe i diesla„.

Hybrydowy Citroen C5 Aircross

Na początku przyszłego roku zaprezentujemy hybrydową wersją naszego hitu – Citroen C5 Aircross Hybrid w wersji ładowalnej” – powiedziała Linda Jackson. Samochód będzie miał dwa silniki, na elektrycznym przejedziemy do 50 kilometrów.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorzy komentarzy
JaMichałPiotr001ArekFtr Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
texas910gus
Gość
texas910gus

pękne ze śmiechu a co ze starym planem?

Ja
Gość
Ja

Jaki był stary plan?

Bratek
Gość
Bratek

Citroen. Nigdy więcej. Jako klient jesteś w salonie a potem w doopie.

Ftr
Gość
Ftr

Wielka szkoda bo lubię Citroena,szkoda że i ta marką idzie złą drogą i będzie też wciskać elektryczno hybrydowy kit dla naiwnych

Piotr001
Gość
Piotr001

Można iść pod prąd i jeździć dieslem! Ja tak robię! Wszystkie auta, które posiadam są z dieslem. Bo to ja decyduje czym będę jeździł i z jakim to będzie silnikiem. Producent nie jest w stanie mi nic wcisnąć. Życzę podejmowania świadomych i przede wszystkim własnych decyzji.

Michał
Gość
Michał

Dopóki masz wybór. Dopóki nie jest tak, że owszem, możesz jeździć dieslem ale masz zakaz wjazdu do największych miast albo jeszcze bardziej radykalnie.
To jest element planu zredukowania liczby samochodów w rękach prywatnych.

Arek
Gość
Arek

Do 2025 roku Citroen będzie miał …. 3 modele w portfolio?
bo do tego zmierza marka i cały światek motoryzacyjny