Rozgrzewka przed drugim i najważniejszym etapem w Drawsku Pomorskim. Wystartowało Orlen Baja Poland

0 121

Uroczystą Ceremonią Startu na Wyspie Łasztownia rozpoczęła się ORLEN Baja Poland. Tuż po oficjalnym otwarciu zawodnicy rozpoczęli rywalizację widowiskowym Odcinkiem Specjalnym na obrzeżach Szczecina. Wśród zawodników Dacia Duster Elf Cup 2019 najlepszy czas, a zarazem drugi w grupie S2, uzyskali Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow. Na drugiej pozycji znaleźli się Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek, a na trzeciej Maciej Grabowski i Adam Binięda.

Dzisiejszy odcinek to nawet mniej niż porządna rozgrzewka, ale cieszymy się, że mamy dobrą pozycję startową na jutro – powiedział Wojciech Jermakow. Dzisiejsze różnice czasowe mają małe znaczenie, bo wszystko rozstrzygnie się na poligonie w Drawsku Pomorskim.

Pierwszy oes – chyba mogę powiedzieć, że udało się – komentował Konrad Sznajder. Drugie miejsce cieszy, bo to znaczy, że po długiej przerwie nie wypadłem z formy. Założenie było takie, żeby jechać szybko, ale starać się nie popełniać błędów. Plan został wykonany, ale wiadomo – do mety jeszcze bardzo daleko.

Trzecie miejsce, było dobrze, uniknęliśmy błędów, jak konkurencja. To, co oglądaliśmy rano na zapoznaniu z trasą, bardzo odbiegało od wieczornych warunków. Porobiły się głębokie i twarde koleiny, a spod piasku wystawały betonowe pułapki, gdzie łatwo uszkodzić oponę. Dodatkowo w lesie było już dość ciemno i trzeba było bardziej uważać – mówił na mecie Maciej Grabowski.

ORLEN Baja Poland jest rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja oraz Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych, w ramach którego rozgrywany jest Dacia Duster Elf Cup 2019. W Pucharze Świata i Mistrzostwach Polski najlepszy wynik osiągnęli Jakub Przygoński i Timo Gottschalk, którzy wyprzedzili Krzysztofa Hołowczyca z Łukaszem Kurzeją oraz Mirosława Zapletala z Markiem Sykorą. W Pucharze Polski prowadzą Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem, wyprzedzając załogi: Artur Brzozowski/ Maciej Albinowski i Łukasz Kwaśniewski/ Damian Figiel.

Drugi etap rajdu rozegrany zostanie na terenach wojskowego poligonu w Drawsku Pomorskim. Zawodnicy Pucharu Świata i Mistrzostw Polski dwukrotnie pokonają 225-kilometrowy oes. Dla uczestników Pucharu Polski próba ta została skrócona do dwóch przejazdów po 145 kilometrów. Zawody zakończy etap niedzielny.

Wyniki po OS1 Dacia Duster Elf Cup 2019/ ORLEN Baja Poland:

1. Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow 07:50.04
2. Konrad Sznajder/Tomasz Mroczek 08:02.03
3. Maciej Grabowski/Adam Binięda 08:19
4. Magdalena Zając/Michał Ogórek 08:24.3
5. Michał Cebula/Filip Chilarzewski 08:26.3
6. Grzegorz Brzeziński/ Mieczysław Sobkiewicz 08:30
7. Piotr Perzanowski/Rafał Pinkowski 08:37
8. Wojciech Musiał/ Daniel Siatkowski 09:00.4
9. Pascal Brodnicki/Ernest Górecki 09:09.9
10. Ewa Soroczyńska/ Roman Kiciński 09:32.5

Nagrodą główną dla zwycięskiej załogi cyklu Dacia Duster Elf Cup 2019 będzie wyjazd na rajd Dakar 2020 (w charakterze kibiców), a na zwycięzców poszczególnych rund czekają nagrody finansowe: I miejsce 3.000 zł, II miejsce 2.000 zł i III miejsce 1.000 zł. W ciągu sezonu zostanie rozegranych sześć rajdów, w których łączna długość odcinków specjalnych będzie miała około 1.400 km. Uczestnicy Dacia Duster Elf Cup 2019 są klasyfikowani także w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych w Grupie S2. Zawody są rozgrywane równolegle z Rajdowymi Mistrzostwami i Pucharem Polski Samochodów Terenowych oraz Pucharem Świata FIA Cross-Country (Szczecin).

Dacia Duster Elf Cup 2019 jest rozgrywany w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu ścigają się identycznymi samochodami, mają zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing oraz mogą korzystać z rad Krzysztofa Hołowczyca. Rajdówki zostały zbudowane na bazie seryjnych aut z silnikami 1.5 dCi i startują w grupie S2, w której są dopuszczone ograniczone modyfikacje techniczne. Dzięki temu rywalizacja nie wymaga gromadzenia dużych budżetów. Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, a partnerem strategicznym Motrio. Partnerami mediowymi w sezonie 2019 są Onet i Przegląd Sportowy. Organizatorzy Dacia Duster Elf Cup to: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.

www.daciadusterelfcup.pl
www.bajapoland.eu

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o