Rozmowy o fuzji Renault i Fiata to „przeszłość”

1 594

Thierry Bollore, dyrektor generalny Renault uciął wszelkie spekulacje o wznowieniu rozmów z koncernem Fiat Chrysler Automobiles. Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie oświadczył, że negocjacje należą już do przeszłości.

W wyniku połączenia Renault i Fiata miał powstać nowy gigant na rynku motoryzacyjnym, ale rozmowy o fuzji zostały przerwane w czerwcu. Koncern FCA wycofał ofertę w wyniku opóźnień związanych z decyzją zarządu Renault, na który wpływ miało państwo francuskie oraz napięcia z Nissanem. W mediach kilkukrotnie pojawiały się wzmianki o potencjalnym wznowieniu rozmów. Podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie (IAA 2019) dyrektor generalny Renault, Thierry Bollore oświadczył jednak, że wszelkie rozmowy z włosko-amerykańskim producentem należą już do przeszłości.

„Nie prowadzimy już rozmów, to przeszłość, negocjowaliśmy ofertę, ale negocjacje zostały zakończone” – powiedział Bollore. Dodał, że Fiat Chrysler musi żałować, że nie uzyskał dostępu do modułowej platformy aliansu Renault-Nissan, która do 2020 roku zostanie wykorzystana do 70 procent pojazdów sojuszu. Według Bollore, najważniejszym priorytetem dla Renault jest naprawa stosunków w Nissanie, który po rezygnacji Hiroto Saikawy poszukuje nowej osoby na stanowisko dyrektora generalnego.

Źródło: Automotive News Europe

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
jads Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jads
Gość
jads

I dobrze takie mariaże kończą się tym że obniża się poziom rynku