Rozpoczęto produkcję Logana w Casablance

0 13

Spółka Société Marocaine De Construction Automobile (SOMACA), w której Renault ma 54% udziałów, montuje Logana zgodnie z procedurą CKD (Completely Knocked Down) z elementów dostarczanych w większości z Rumunii.

Moce produkcyjne fabryki w Casablance pozwalają na wytwarzanie 30.000 sztuk Logana rocznie. Część z nich jest przeznaczona na eksport. Zakład ten produkuje też samochody Kangoo w ramach umowy Ekonomiczny Samochód podpisanej z władzami Maroka w styczniu 2004.

Logan, sprzedawany pod marką Dacia, jest dostępny we wszystkich 26 punktach sprzedaży Renault w tym kraju.

W pierwszej połowie 2005 Renault sprzedał w Maroku prawie 6.200 samochodów, co oznacza wzrost o prawie 19% w porównaniu z tym samym okresem 2004 r. Kangoo, model najpopularniejszy w tym kraju od początku roku, stanowi ponad 50% sprzedaży. Udział Renault w marokańskim rynku samochodów osobowych i użytkowych wynosi 19,6%; firma jest liderem tego rynku, który odnotował wzrost o 17% od początku roku.

Dzięki modelowi Logan, samochodowi rodzinnemu doskonale spełniającemu wymagania rynku marokańskiego, grupa Renault chce umocnić się na pozycji lidera. Maroko jest pierwszym krajem, w którym sprzedawane są jednocześnie samochody trzech marek należących do grupy: Renault, Dacia i Renault Samsung Motors.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o