SEAT skopiował Renault Twizy? Uderzające podobieństwo nowego modelu

2 47

Renault Twizy pojawił się na rynku 8 lat temu. Ten nieduży, dwuosobowy samochodzik elektryczny zdobył rzesze wiernych klientów, którzy docenili niskie koszty eksploatacji, łatwość parkowania czy możliwość przewiezienia pasażera lub ładunku. Tymczasem na Mobile World Congress 2019 w Barcelonie SEAT zaprezentował swoje Twi… Minimo. Miniaturowy samochód elektryczny, uderzająco podobny do Renault.

Wymiary Renault Twizy to 2,32×1,19 metra. Minimo ma 2,4×1,24 metra. Różnice są więc… minimalne. SEAT twierdzi, że to samochód i motocykl w jednym. Podobnie jak Twizy, ma dwa miejsca siedzące. Minimo zaprojektowano do car sharingu.

Nie po raz pierwszy Francuzi są prekursorami, a inni producenci inspirują się ich rozwiązaniami. Ale tutaj mamy do czynienia z czymś więcej niż inspiracją. Jak zauważył jeden z naszych Czytelników, Mateusz, portal Autocentrum.pl opublikował informację o Seacie Minimo pod znamiennym tytułem „Seat tworzy przyszłość. Takimi pojazdami będziemy niebawem się poruszać”. To dość zabawne, bo właściwy tytuł powinien chyba jednak brzmieć „Seat kopiuje Renault? Takie pojazdy Francuzi produkują od 8 lat”.

A może zaproponujecie własne tytuły? Czekamy na nie w komentarzach.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
marcingliviceMateusz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mateusz
Gość
Mateusz

Na Autocentrum jest już artykuł na temat tego Seata, zatytułowany „Seat tworzy przyszłość”

marcinglivice
Gość
marcinglivice

Seat niestety zrobił to lepiej, bo w przeciwieństwie do Renault nie zapomniał o… drzwiach. Pomijając dyskusyjną stylizację przodu Twizy, zupełnie nie rozumiem jak można wypuszczać na rynek samochód bez drzwi, przecież to nie ma prawa się udać. Efekt zresztą (nie)widać na ulicach. Ktoś ma dane ile egzemplarzy Twizy sprzedało się w Polsce?