Chat with us, powered by LiveChat

Stacje ładowania samochodów elektrycznych przy dworcach PKP testowane za pomocą Renault Zoe

1 205

Renault Polska użycza Renault ZOE do testowania ładowarek instalowanych przy dworcach kolejowych.

Pierwsze testy odbyły się na Śląsku jesienią 2018 r., kiedy stacje pojawiły się przy dworcach: Katowice, Katowice Ligota, Częstochowa i Gliwice, a od 15 lipca kierowcy mogą korzystać również z ładowarki zlokalizowanej przy dworcu Wrocław Główny.

Renault Polska użycza Grupie PKP w pełni elektrycznego Renault ZOE do testowania ładowarek samochodów elektrycznych instalowanych przy dworcach kolejowych. Testy stacji ładowania przy dworcu Wrocław Główny odbyły się we współpracy z autoryzowanym koncesjonerem Renault firmą Nawrot Sp. z o.o. Stacja pozwala na ładowanie jednocześnie dwóch aut prądem przemiennym o mocy 22 kW. Dzięki temu do pełnego naładowania akumulatora Nowego Renault ZOE o pojemności 52 kWh potrzeba poniżej 3 godzin. Zapewnia to realny zasięg 390 km*.

Dzięki współpracy z PKP realizujemy jeden z kluczowych celów Renault, jakim jest promowanie elektromobilności. Coraz lepsza dostępność infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych może zachęcić kolejne osoby do wyboru takich aut. Samochody elektryczne nie emitują spalin i hałasu, dzięki czemu ten środek transportu jest bardziej przyjazny dla środowiska i może pozytywnie wpłynąć na jakość życia mieszkańców miast – mówi Andrzej Gemra, Zastępca Dyrektora Renault Terytorium East ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów w Renault.

Nowe Renault ZOE

Nowe Renault ZOE to już trzecia generacja flagowego modelu elektrycznego Renault. Nowe ZOE jest bardziej ekonomiczne dzięki akumulatorowi o pojemności 52 kWh, który zapewnia zasięg do 390 kilometrów zgodnie z procedurą WLTP*. Oferuje również więcej opcji ładowania dzięki możliwości korzystania z szybkich terminali prądu stałego (DC). Auto jest przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emituje spalin ani hałasu silnika. Nowe Renault ZOE zapewnia dostęp online do usług Renault EASY CONNECT. Systemy wspomagania prowadzenia, 10-calowy wyświetlacz wskaźników i zegarów, system multimedialny Renault EASY LINK oraz nowy tryb do jazdy po mieście zostały zaprojektowane w taki sposób, aby codzienna jazda była bardziej przyjemna i dostarczała więcej radości.

* Zasięg zgodny z protokołem WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure, w cyklu znormalizowanym: 57% – jazda po mieście, 25% – jazda podmiejska, 18% – jazda autostradą), dla wersji ZOE Life. W trakcie homologacji.

 

Renault Polska

Renault jest obecne w Polsce od 1991 roku i jest jednym z głównych graczy na rynku motoryzacyjnym. W 2018 roku Grupa Renault osiągnęła rekord sprzedaży na terenie Polski. Zarejestrowano 64.217 nowych aut marek Renault i Dacia.

Renault czwarty rok z rzędu jest liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych. W zeszłym roku koncern sprzedał w Europie 200 tysięcy samochodów elektrycznych. Renault posiada najbogatszą i najbardziej uniwersalną ofertę na rynku, obejmująca ZOE, Kangoo Z.E., Mastera Z.E. i czterokołowy pojazd Twizy. Firma stale wprowadza w swojej gamie ulepszenia technologiczne zapewniające większy zasięg, mocniejsze silniki czy szybsze ładowanie.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Eryk Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eryk
Gość
Eryk

Ładowarki są przerozne. To zalezy na jaka kto sie zdecyduje podczas ładowania. Jeżdża elektrykiem juz dobrych 5 lat. Jak narazie wg mnie stacje greenway’a nie maja sobie rownych glownie pod katem sprawnosci obslugi i niezmiennych standardów, ktorych mogliby sie od nich uczyc wszyscy. Korzystaja z 3 uniwersalnych wtyczek dzieki czemu kazdy model elektryka moze sie podladowac.