Stellantis i Instytut Technologii ds. Mobilności Elektrycznej i Energii Odnawialnej SENAI w Santa Catarina w Brazylii nawiązały partnerstwo w celu promowania szkoleń, badań i projektów związanych z pojazdami elektrycznymi. Dzięki tej inicjatywie w Jaraguá do Sul (SC) zostanie utworzone centrum doskonałości w zakresie szkoleń dla specjalistów ds. konserwacji i bezpieczeństwa samochodów elektrycznych i hybrydowych.
Oficjalne rozpoczęcie porozumienia odbyło się podczas II Mobicit – Zintegrowanego Krajowego Kongresu Mobilności Elektrycznej i Inteligentnych Miast, który odbywa się w dniach 7, 8 i 9 sierpnia w Instytucie. W środowy wieczór w wydarzeniu wziął udział wiceprezes ds. regulacyjnych firmy Stellantis na Amerykę Południową, João Irineu Medeiros, który podpisał umowę o współpracy między stronami oraz wygłosił wykład na temat dekarbonizacji i strategii rozwoju regionalnego Stellantis w Ameryce Południowej.
„Partnerstwo z SENAI wzmacnia cel Stellantis, jakim jest bycie liderem czystej, bezpiecznej i dostępnej mobilności” – mówi João Irineu. „Szkolenia i rozwój badań nad ekosystemem mobilności elektrycznej mają kluczowe znaczenie dla kontynuowania inicjatyw przyczyniających się do dekarbonizacji sektora mobilności”.
“Utworzenie Centrum następuje w samą porę, ponieważ zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych specjalistów w tej dziedzinie wzrośnie w nadchodzących latach” – powiedział dyrektor regionalny SENAI/SC, Fabrizio Machado Pereira. Zwrócił on również uwagę, że brazylijska flota liczy 300.000 zelektryfikowanych pojazdów lekkich, ale istnieje silny trend wzrostowy. “Partnerstwo SENAI ze Stellantis rozpoczęło się od rozwoju technologii, a teraz dociera do profesjonalnej edukacji, jako kolejny ważny wkład w mobilność elektryczną w kraju” – dodaje.
Testy nowych i używanych samochodów: Renault, Dacia, Peugeot, Citroën, DS Automobiles
Szkolenia oferowane przez Instytut cieszą się międzynarodowym uznaniem i są certyfikowane przez TÜV Rheinland, będący jednym z nielicznych w kraju ośrodkiem specjalizującym się w bezpieczeństwie i konserwacji pojazdów elektrycznych. Pierwsze zajęcia już się rozpoczęły i obejmują udział profesjonalistów Stellantis.
Oprócz aktywnego udziału w kursie, Stellantis zapewni pojazdy elektryczne i hybrydowe oraz sprzęt do instalacji w laboratorium do przeprowadzania działań praktycznych i weryfikacyjnych dla rozwoju obecnych i przyszłych projektów związanych z mobilnością elektryczną.
Inicjatywa wpisuje się w jeden z celów planu Next Level firmy Stellantis dla Ameryki Południowej, który obejmuje wzmocnienie partnerstwa z instytucjami naukowymi, technologicznymi i innowacyjnymi, promowanie przyszłości mobilności w kraju i regionie.
Ile kosztuje Citroën e-C4: cena, wersje, wyposażenie
Najnowsze komentarze