Stronniczy przegląd prasy: MOTOR nr 19/2019

3 135

I znowu ani jednego francuskiego samochodu nie ma na okładce tygodnika MOTOR. Rozumiałbym, gdyby nic się we francuskiej motoryzacji nie działo, ale przecież nasz wortal jest tego zaprzeczeniem. Cóż – najwyraźniej MOTOR nie ma wielkiego nabożeństwa do produktów Citroëna, Peugeota czy Renault.

 

MOTOR nr 19 (3437) z 6.V.2019
Wydawca: Bauer Sp. z o.o. Sp. k.
Stron: 56 (z okładką)
Cena: 2,09 zł
Koszt 1 strony: ponad 3,7 grosza
Warto kupić? Nie
O jakich interesujących nas markach piszą: Citroën, Peugeot, Renault
Jakie modele opisano/pokazano/wspomniano: C3 Picasso, C3 Pluriel, C4, C4 Cactus, C5, C6, C8, C-Elysee, Nemo, Xsara Picasso, 1007, 301, 308, 406, 607, 807, Bipper, RCZ, Avantime, Laguna, Latitude, Megane CC, Modus, Vel Satis, Wind

 

Dopiero na stronach 10-11 natkniemy się na jakąkolwiek wzmiankę o francuskim samochodzie. No, nie licząc listu czytelnika tygodnika MOTOR opublikowanego na stronie 4., w którym ów czytelnik wspomina sedana francuskiej marki. Za to na stronach 10-11 MOTOR pokazał samochody, które zniknęły z oferty 32 marek. W artykule znalazły się Citroëny C3 Picasso, C3 Pluriel, C4 Cactus, C8, C-Elysee i Nemo, Peugeoty 1007, 301, 308 CC, 607, 807, Bipper, RCZ oraz Renault Avantime, Latitude, Megane CC, Modus, Vel Satis i Wind. Zamieszczono też tabelkę, w której wymieniono modele, które zniknęły z rynku czasowo, ale będą mieć następców. Tam też znalazły się samochody francuskie, konkretnie Citroëny C4, C5 i C6.

Xsarę Picasso można dostrzec na małym zdjęciu zamieszczonym na stronie 39.

O siedmioosobowych kombi MOTOR pisze na stronie 43. Wspomina takie właśnie wersje Peugeot 406 i Renault Laguny.

Na tej samej stronie natrafić można też na wzmiankę o silnikach wysokoprężnych Renault/Nissana i Grupy PSA.

I to już wszystko, co MOTOR napisał o francuskich samochodach w aktualnym numerze. Kompletnie szkoda kasy.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; grafika: MOTOR

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
Michał Z.KrzysztofRed Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Red
Gość
Red

Zgłaszam oficjalne zażalenie – w teście porównawczym wzięło udział auto francuskie – Opel Astra. W dodatku jest na odkładce!

Michał Z.
Gość
Michał Z.

W artykule dot. nowości Nissana jest wzmianka o jakimś sedanie i pojawiła się tam ciekawa informacja, że młodzi ludzie (ok. 20- 30 lat) wolą sedany niż SUV- y w związku z czym Nissan coś w tej materii planuje. Chyba chodziło o nabywców samochodów premium, ale nie mam niestety już tego numeru ze sobą, więc mogę trochę się mylić. W kontekście umierania kolejnych modeli na rzecz SUV- ów i crossover- ów to jest ciekawa informacja, może rzeczywiście dochodzimy do momentu, kiedy wiele osób chce już coś innego, np. sedana czy hatchbacka.