Studio Peugeot Design Lab i stocznia LATITUDE 46 zaprojektowali wspólnie jacht żaglowy Tofinou 9.7

8 62

Stocznia LATITUDE 46 zwróciła się do Peugeot Design Lab i studia projektowego Michele Molino o nadanie „neoklasycznego” wyglądu jej nowemu, luksusowemu jachtowi żaglowemu. Projektanci Peugeot Design Lab uczestniczyli w projektowaniu mostka. Łódź jest przystosowana zarówno do żeglowania w pojedynkę, jak i z załogą. Ergonomia kokpitu umożliwia optymalne sterowanie łodzią. Tofinou 9.7 mierzy 9,75 m i jest przeznaczony do jednodniowych rejsów. Dwa pierwsze egzemplarze jachtu zostaną dostarczone do La Rochelle w czerwcu tego roku.

LATITUDE 46 łączy siły z Peugeot Design Lab

Biuro projektowe stoczni LATITUDE 46 zwróciło się do studia projektowego Michele Molino i Peugeot z prośbą o zmodernizowanie stylu nowych jachtów żaglowych. Ma być bardziej dynamiczny, a jednocześnie nawiązywać do stylistyki łodzi z linii Tofinou. Nowy projekt ma charakterystyczne dla Latitude eleganckie, czyste, smukłe i klasyczne linie, wzmocnione szlachetnymi materiałami, takimi jak lakierowany mahoń, stal nierdzewna czy chrom.

Powierzyliśmy stworzenie planów łodzi konstruktorowi Michele Molino. Zaprojektował on o wiele mocniejszy i szerszy kadłub, który obiecuje bardziej intensywne doznania i lepsze sterowanie łodzią. Dzięki nowemu kadłubowi udało się również przeprojektować mostek. Współpraca ramię w ramię z Peugeot Design Lab pozwoliła nadać łodzi nowoczesny wygląd, a także poprawić ergonomię i komfort” – powiedział Christian Iscovici, dyrektor stoczni LATITUDE 46.

Peugeot Design Lab zostało wybrane przez LATITUDE 46 ze względu na rozległe doświadczenie studia w dziedzinie brand designu i wzornictwa przemysłowego. Projektanci studia mają na swoim koncie studyjny projekt Sea Drive Concept z 2017 roku i koncepcyjną łódź żaglową Concept Yacht o długości 30 metrów z 2012 roku.

Peugeot Design Lab projektuje mostek łodzi Tofinou 9.7

Projektanci Peugeot stworzyli mostek o czystej linii i doskonałych proporcjach, po którym można poruszać się z ogromną łatwością. Jego kształt i powierzchnie są proste i eleganckie. Precyzyjne, przemyślane i dynamiczne linie doskonale oddają ducha łodzi nowej generacji.

Nowe elementy wyposażenia Tofinou 9.7 zostały wkomponowane tak, aby zwiększyć ergonomię dla lepszej nawigacji oraz łatwości poruszania się po pokładzie.

Konsola sterownicza składa się z dwóch ekranów dotykowych do sterowania zwróconych w stronę sternika. Są zabezpieczone przed rozbryzgami morskiej wody. Wszystkie przyciski, również służące do sterowania wciągarkami, znajdują się w zasięgu ręki.

Polakierowany na czarno dach kabiny, z mahoniowymi wstawkami, jest jednocześnie stylowy i nowoczesny.

Szerszy kadłub powoduje, że tylna część pokładu jest bardziej otwarta na morze.

Dwie pierwsze łodzie Tofinou 9.7 zostaną dostarczone do klientów w La Rochelle w czerwcu. Nowe jachty są przystosowane do żeglowania po różnych akwenach dzięki ofercie kili, która obejmuje kile stałe, obrotowe i podnoszone. Nową łódź będzie można zobaczyć w dniach 18-23 września podczas targów Grand Pavois Show w La Rochelle. Następnie łodzie będą prezentowane od 7 do 15 grudnia podczas Paris International Boat Show.

Szczegółowe informacje o Peugeot Design Lab są dostępne pod adresem www.peugeotdesignlab.com
Zajrzyj za kulisy projektów Peugeot Design Lab na Instagramie: @peugeotdesignlab
Odwiedź Peugeot Design Lab na Facebooku: www.facebook.com/peugeotdesignlab

Peugeot Design Lab

Odwołując się do ponad dwustuletniego doświadczenia w przemyśle oraz do 120-letniej tradycji w dziedzinie projektowania samochodów, Peugeot utworzył w czerwcu 2012 roku studio projektowe Peugeot Design Lab. Studio realizuje strategię global brand design i pracuje dla klientów spoza branży motoryzacyjnej. Od powstania Peugeot DESIGN LAB z usług studia projektowego skorzystali liczni klienci jak: Airbus, Dassault Aviation, Alstom, Bombardier, Leclerc, Groupe Seb, Quechua i wielu innych. Jednym z najnowszych projektów studia jest Sea Drive Concept dla Bénéteau.

LATITUDE 46

Stocznia LATITUDE 46 zajmuje się konstruowaniem łodzi żaglowych i motorowych. Od 25 lat siedziba firmy znajduje się na wyspie Ré. Łodzie Latitude wyróżniają się klasycznymi kształtami, najwyższym standardem wykonania i nowoczesną konstrukcją. Oczarowały niejednego pasjonata od Australii przez Japonię aż po Brazylię. Siłą firmy jest pielęgnowanie niepowtarzalnego francuskiego know-how w połączeniu z najnowocześniejszymi technikami obróbki drewna i materiałów kompozytowych. Łodzie ze stoczni Latitude 46 to dzieła konstruktorów Jouberta i Nivelta, szeroko znanych poza granicami Europy.

 

 

źródło: Peugeot Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorzy komentarzy
JerzyHoracyPiotrMKrzysztofHoracy Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wilk Morski
Gość
Wilk Morski

Mam nadzieję, że takielunek na tej łódce będzie lepszej jakości niż paski rozrządu i świece w silnikach 1.2 PT.

Piotr001
Gość
Piotr001

Znajomość terminu „takielunek” nie czyni cię wilkiem morskim.

Horacy
Gość
Horacy

BINGO! Za to jednak Wilk Morski jest doskonale zorientowany we współczesnej motoryzacji i jej problemach! Jest zatem wszechstronny. I za to „szacun” się należy.

Jerzy
Gość
Jerzy

Piotr001 to „prawie” jak agent 007.

PiotrM
Gość
PiotrM

Zajefajna łódka – cudo designu! Pływałem dawno temu na Omegach, DZ i Karinach – stare dzieje… Chcę kupić sobie rower-składak Peugeota, ale nie wiem kto takie sprzedaje w PL… Pytałem u Dealera ASO Peugeot o rower- składak elektryczny Peugeot DesignLab, ale cena ok. 14 tys PLN jest mordercza…