Świat prawdziwej motoryzacji się kończy. Elektryczne WRC na horyzoncie

2 41

FIA planuje elektryczne samochody do rajdów WRC na rok 2020. Szczegóły oraz przepisy, związane z tą zmianą, zostaną opublikowane w tym roku. Wyścigi samochodowe mają przeżyć elektryczną rewolucję jak najszybciej – wszystko w ramach zrównoważonego rozwoju oraz ekologii. Czyżby miał paść ostatni bastion świata prawdziwej motoryzacji? Może nie będzie tak źle.

Nadzieją pozostają hybrydy, etap przejściowy między samochodami spalinowymi oraz w pełni elektrycznymi. Aktualna homologacja na auta rajdowe wygasa w 2021 roku. Wtedy będzie okazja wprowadzić niezbędne zmiany. Rok później pojawi się jakaś forma hybrydy lub pełnego elektryka. Będzie to również okazja, by w sporcie pojawiły się nowe firmy, które do tej pory miały problem z wejściem do kosztownej rywalizacji. Co ciekawe, producenci zdają się chcieć tego rozwiązania. Umożliwi ono wprowadzenie nowych technologii.

Regulacje są aktualnie przedmiotem uzgodnień i mają pojawić się pod koniec roku. Czy na trasach zostaną zainstalowane słupki z ładowarkami?

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
TomTom Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom
Gość
Tom

Absurd goni absurd w imię „ekologii” podniecać się elektrycznymi autkami na siłę wciskając ludowi „nowe technologie” Pan Ziętarski dumnie reklamuje hybrydowe Toyoty, i motoryzacja jaką znamy umiera na naszych oczach, a prawda jest taka że wcale nie ma aż tak zgubnego wpływu na środowisko, problemem jest przemysł, produkowanie coraz większej ilości elektro śmieci itp. Auta na prąd… A niby skąd ten prąd się bierze? Żeby naładować takie auto elektrownia musi być wyprodukować prąd i co za tym idzie często jeszcze bardziej zanieczyścić środowisko. Do tego dochodzi kwestia akumulatorów ich eksploatacji i utylizacji. Ile cykli wytrzymają takie bateryjki? Do tego dochodzi… Czytaj więcej »

Tom
Gość
Tom

Przepraszam za błąd oczywiście chodziło o Pana Zientarskiego