Świetnie zachowany klasyk? Nie dajcie się zwieść! (Retromobile 2019)

0 9

De Vinci DB 718 wygląda niczym znakomicie odrestaurowany klasyk, aczkolwiek pierwsze wrażenie może być złudne, a widok elektroniki na pokładzie obok analogowych zegarów, może odrobinę zaskoczyć. Mimo charakteru retro, francuska marka De Vinci jest bardzo młoda. Zajmuje się produkcją elektrycznych aut, które powstają w bardzo limitowanych edycjach. Samochody De Vinci można było podziwiać podczas Retromobile 2019 w Paryżu.

Stoisko francuskiej marki De Vinci skupiało duże zainteresowanie zarówno starszych, jak i młodszych gości Retromobile 2019 w Paryżu zwłaszcza, że wystawione modele były całkowicie dla widzów dostępne. Można było je nie tylko podziwiać, ale także dotknąć, a nawet zasiąść za kierownicą, z czego bardzo chętnie korzystano. Pojazdy mają bardzo prostą konstrukcję, ale wykończenia są niezwykle eleganckie. Wnętrze wykończono skórą i drewnem i w zależności od wersji, funkcje są analogowe lub wyświetlane na dotykowym ekranie.

Podczas Retromobile 2019 wystawiono kilka egzemplarzy modelu DS 718. Samochody wyglądają jakby pochodziły z początków ubiegłego wieku, aczkolwiek marka De Vinci jest bardzo młoda, powstała w 2017 roku. Firmę założył Jean-Philippe Dayraut profesjonalny kierowca, odpowiedzialny także za firmę Mitjet Motorsport zajmującą się produkcją aut wyścigowych. W pierwszym roku produkcji powstało 30 egzemplarzy modelu De Vinci Classic.

Pojazdy De Vinci mają przede wszystkim dawać radość z jazdy i z tego uczucia, gdy wiatr rozwiewa nasze włosy. Będzie to także przyjemność jazdy w zupełnej ciszy, ponieważ modele DB 718 są całkowicie elektryczne. Jednostka napędowa generuje moc 15 kW i czerpie energię z 15,3 lub 23 kWh akumulatorów. W zależności od tego, który rodzaj baterii zostanie wykorzystany, pojazd potrafi pokonać do 150 lub nawet 230 km na jednym ładowaniu. Maksymalna prędkość pojazdu wynosi 100 km/h, a pierwsze 50 km/h pojawia się na liczniku po upływie 5 sekund. Pojazdy mogą podróżować w trzech trybach: Eco, Normal i Sport.

Marka posiada 6 salonów sprzedaży w Europie, a jej produkty są bardzo unikatowe. Model De Vinci DB 718 jest dostępny w trzech wersjach: Brigitte, który jest limitowany do 100 egzemplarzy, Lucie – powstanie tylko 95 sztuk, natomiast najnowszy Adele będzie mogło kupić tylko pięciu klientów.

De Vinci to nie jedyna ciekawa i wyjątkowa francuska marka zaprezentowana na Retromobile 2019 w Paryżi. Znacie Facel Vega?

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o