Chat with us, powered by LiveChat

Szef designu Peugeot opowiada, co przyniesie przyszłość

2 1 620

Szef designu marki Peugeot, Gilles Vidal zajmując miejsce w koncepcyjnym modelu e-Legend opowiedział o tym, co przyniesie przyszłość dla francuskiego producenta. Pojawi się m.in. nowy koncept wykorzystujący sztuczną inteligencję, samochód, który dostosowuje się nastroju kierowcy i materiały, które mają zdolność samodzielnego naprawiania się po zniszczeniu.

Gilles Vidal wziął udział w nietypowym wywiadzie, nietypowym ponieważ rozmowę przeprowadził… samochód. Komputer pokładowy Peugeot e-Legend zapytał szefa designu francuskiej marki o to, jak będzie wyglądała przyszłość w motoryzacji. Dla Vidala najbardziej ekscytującą jej częścią będą niezliczone możliwości personalizacji pojazdów i dostosowanie zarówno do osobowości, jak i nastroju kierowcy.

„Sztuczna inteligencja potrafi zrobić niezwykłe rzeczy, jak na przykład imitować styl jazdy Sebastiena Loeba. Nawet jeśli kierowca nie ma pojęcia o sportowej jeździe, samochód dostarczy mu takich doświadczeń” – powiedział Vidal. Szef designu Peugeota uważa, że sztuczna inteligencja nigdy nie będzie miała intuicji człowieka, ale będzie mogła wpłynąć na zachowanie na drodze poprzez ingerencję w sterowanie oraz przyspieszenie, co pomoże w zwiększeniu bezpieczeństwa. Szef designu marki Peugeot, Gilles Vidal

Co oznacza hasło Peugeot Unboring the Future? Ze względu na technologię, przyszłość nie zapowiada się ciekawie, jest pozbawiona emocji i mało urozmaicona, ale według Gillesa Vidalla technologia jest dobra dopóki z jej pomocą kreowane są interesujące doświadczenia. „Unboring the future oznacza, że jesteśmy nastawieni entuzjastycznie i pozytywnie do przyszłości”. W planach jest m.in. ponowne wykorzystanie sztucznej inteligencji w nowym samochodzie koncepcyjnym, ale na razie pozostaje tajemnicą, jaki to będzie model.

Jaki wpływ na projektowanie samochodów ma nanotechnologia? W przypadku samochodów, nanotechnologia jest wykorzystywana przy opracowaniu lakierów oraz materiałów, które same naprawiają się po zniszczeniu. Na razie jest to początek, ale w przyszłości technologia pójdzie znacznie dalej”.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
RomanJarosław Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarosław
Gość
Jarosław

Samonaprawiające się silniki HTP seri Prince to byłoby coś!

Roman
Gość
Roman

Wszystko wskazuje, że nadchodząca nowa III dekada XXI wieku, a szczególnie jej druga połowa będzie oznaczała wycofywanie się producentów samochodów osobowych ze stosowania silników spalinowych, najpierw diesli, a później benzynowych. Po prostu czas wynalazków Gottlieba Daimlera i Rudolfa Diesla mimo wszystkich późniejszych modyfikacji powoli kończy się po ponad 130 latach użytkowania. Zresztą koncepcyjny model e-Legend jest tego przykładem. Nie ma w nim miejsca na silnik spalinowy.