Szwajcaria pomaga Japonii w śledztwie dotyczącym byłego prezesa Renault

1 372

Szwajcarscy prokuratorzy oświadczyli, że pomagali w dochodzeniach w Japonii, związanymi ze sprawą Carlosa Ghosna, który został oskarżony o niewłaściwe gospodarowanie finansami koncernu i naruszenie zaufania.

Tokijscy prokuratorzy zwrócili się o pomoc do Szwajcarii 14 stycznia, a prośba została przekazana prokuratorom w Zurychu 8 marca, ujawnił rzecznik szwajcarskiego federalnego departamentu sprawiedliwości i policji. Prokuratorzy z Zurychu nie podali szczegółów toczącego się dochodzenia, jednak komentatorzy uważają, że chodzi o konta bankowe powiązane z Ghosnem. Tokijscy prokuratorzy prawdopodobnie śledzą przepływy pieniężne Nissana i Renault w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Wiele europejskich i amerykańskich instytucji finansowych ma siedzibę właśnie w Zurychu. Francuskie media doniosły, że Ghosn przygotowywał się od około zeszłego roku do przeniesienia swojej rezydencji podatkowej do Szwajcarii, która oferuje preferencyjne traktowanie podatkowe dla majętnych osób. Wcześniej w tym miesiącu władze francuskie przeszukały główną siedzibę Renault w związku ze sprawą wystawnego wesela córki Ghosna w 2016 roku w Wersalu. Tymczasem Ghosn przebywa w Japonii. Został zwolniony z aresztu za kaucją, jednak nie może opuszczać tego kraju.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
texas910gus Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
texas910gus
Gość
texas910gus

pozwolę sobie na parę słów w podobnym temacie. Wczoraj sędzia wypuścił kamila d. stwierdzając że jazda nawalony 2,6 promila po autostradzie to nie zagrożenie w ruchu drogowym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niedawno uniewinniono piotra n. za jazde bez prawa jazdy, przeglądu i oc po tym jak potrącił kobietę na pasach. jeżeli tak wyglada równośc wobec prawa to ja odmawiam płacenia mandatów, niech sobie ktoś sprawdzi co go czeka po podobnych wyczynach. Ostatni wątek to marki aut, oczywiście niemieckie. Dawno temu pisałem że niemcem jeździ rząd, elyta, warszawka i celebrycka hołota. Trochę jeździłem po europie i tam juz wiedzxą że największy debil i cham to… Czytaj więcej »