Tak będzie wyglądał Renault Arkana dla Europy. Oficjalne zdjęcia!

8 12 853

Renault Samsung XM3, czyli model łączący cechy SUV-a i coupe, już na oficjalnych zdjęciach. Model jest odpowiednikiem modelu Renault Arkana, który wkrótce trafi także do Europy.

Renault Arkana mógłby być ciekawą pozycją w europejskiej gamie francuskiego producenta. Nadwozie łączące elementy SUV-a i coupe to raczej domena marek premium dlatego taki samochód wprowadziłby urozmaicenie i pozwoliłby przyciągnąć nowych klientów. Arkana przeznaczona dla Europy będzie identyczna z Renault Samsung XM3, którego możemy oglądać na pierwszych oficjalnych zdjęciach. Oczywiście zmienione zostanie logo oraz nazwa pojazdu. Być może marka spod znaku rombu zdecyduje się zaprezentować model publicznie w październiku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. W salonach spodziewamy się Arkany na początku przyszłego roku.Samsung XM3 (Renault Arkana)

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Oferowana w Rosji Arkana powstała na platformie Dacii Duster, ale Renault Samsung XM3 pożyczył płytę podłogową od II generacji Captura. Duże podobieństwo do popularnego crossovera możemy dostrzec we wnętrzu pojazdu, zwłaszcza w wyglądzie pionowego ekranu i panelu przycisków.

Samochód mierzy 4,54 m długości, czyli o 31 cm więcej niż Captur, a rozstaw osi otrzymał dodatkowe 8 cm (2,72 m). W ofercie Renault samochód znajdzie się pomiędzy mierzącym 4,49 m Kadjarem, a Koleosem, którego długość wynosi 4,67 m.

Samsung XM3 będzie miał wyłącznie silniki benzynowe oraz napęd hybrydowy. Pod maską znajdziemy jednostkę 1.3 TCe oferowaną w wersji o mocy 130 oraz 155 KM. W późniejszym czasie napęd zostanie uzupełniony przez wariant hybrydowy E-Tech o mocy 140 KM. Model nie będzie miał możliwości ładowania z gniazdka.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
6 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
8 Autorzy komentarzy
KrzysztofObiektywnieYanDzidekBrajan Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marian
Gość
Marian

Podoba mi się. Szkoda, że pewnie mnie nie bexzie stać na nowego

Pablo
Gość
Pablo

Cooo? A gdzie kurna diesel????? Co to? Gretowóz???

Dzidek
Gość
Dzidek

Tam gdzie jego miejsce! W ciungniku

Funyo
Gość
Funyo

Czy jego pojawienie się w Europie to potwierdzona informacja? I co z pozycjonowaniem? Z tekstu wynika, że to będzie model pomiędzy Kadjarem a Koleosem, czemu przeczy budowa oparta o Captura z wnętrzem Clio…

Brajan
Gość
Brajan

Znowu te atrapy dyfuzorów? Francuska myśl technologiczna xD

Obiektywnie
Gość
Obiektywnie

Brajan, ogarnij się, te atrapy są stosowane w większości marek. Co się czepiles francuskiej myśli technologicznej.

Yan
Gość
Yan

Samsung xm3 ?!?!

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Sami juz nic nie potrafia zrobic i znowu ten koreanski syf.