Tania Dacia z napędem elektrycznym potwierdzona. Model zadebiutuje w 2021 roku

4 6 376

W obliczu rygorystycznych przepisów dotyczących emisji CO2 Dacia wprowadzi na rynek europejski samochód z napędem elektrycznym. Model ma zachęcać klientów przystępną ceną.

W tym roku na rynku chińskim zadebiutowało nowe Renault City K-ZE, które bazuje na oferowanym w Indiach modelu Kwid. Elektryczny crossover z silnikiem o mocy 44 KM potrafi przejechać na jednym ładowaniu do 271 km a jego przystępna cena, która w przeliczeniu wynosi 8.000 euro, skutecznie przyciąga klientów do salonów sprzedaży. Francuski koncern zamierza wykorzystać przepis na tani elektryczny samochód także w Europie, a wszystko ze względu zaostrzenie przepisów dotyczących emisji spalin. Model zostanie wprowadzony do oferty marki Dacia.

„Surowe przepisy dotyczące emisji CO2, które wejdą w życie w 2020 roku są dla nas dużym wyzwaniem” – powiedział Olivier Murguet, szef sprzedaży Grupy Renault w wywiadzie dla niemieckiego magazynu Automobilwoche. Pojazdy Dacii emitują obecnie zbyt dużo CO2, a inwestycje w nowe technologie stanowią nie lada wyzwanie jeśli firma chce zachować przystępne ceny swoich modeli. Jedną z możliwości obniżenia emisji, jaką podaje Murguet jest właśnie elektryfikacja oferty. Nowy model Dacii z napędem elektrycznym będzie jednak różnił się od chińskiego odpowiednika zarówno pod względem nazwy jak i ceny, która ma wynosić ok. 15.000 euro. Nowa elektryczna Dacia zostanie dostosowana do europejskich standardów bezpieczeństwa.

Dacia z napędem elektrycznym zadebiutuje w 2021 roku, ale być może już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze zdjęcia pojazdu.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
JurekdfsdfRobertjajac82200 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jajac82200
Gość
jajac82200

Wersja europejska prawie 2 razy droższa – dziwny jest ten świat…

Robert
Gość
Robert

W europie dodatkowo trzeba spełniać wymogi bezpieczeństwa (wyższe niż w Indiach)

dfsdf
Gość
dfsdf

poduszki powietrzne. zdaje się już potrzeny tempomat adaptacyjny. Zapewne w standardzie radio (w Indiach pewnie neikoniecznie)… 10 detali po 1500 zet i mamy 15 000.
Do tego pewnie wzmocniona konstrukcja ( u nas się na testy zderzeniowe patrzy).

Jurek
Gość
Jurek

Produkowana w Ameryce Południowej dacia ma 5 gwiazdek w testach w Europie 3 a w Indiach 0