Technologia 5G – test koncernu PSA zakończony sukcesem

0 1 418

Grupa PSA wzięła udział w teście technologii 5G. Sieć działała nieprzerwanie podczas jazdy przez granicę dwóch państw. Do badań wykorzystano model Peugeot Traveller.

Grupa PSA we współpracy z firmami Vodafone i Ericsson ogłosiła, że zrealizowała pierwsze „międzynarodowe połączenie 5G na świecie”. Pojazdem, który posłużył do realizacji celu był Peugeot Traveller, który podróżował pomiędzy miejscowością Tui w Hiszpanii a Valença do Minho w Portugalii. Na pokładzie samochodu znajdowało się dwóch specjalistów od gier internetowych: Ricardo ‚Fox’ Pacheco i Toni ‚Tojor’ Jordá, którzy nieprzerwanie grali na dwóch tabletach, nawet w momencie przekraczania granicy. Tablety były podłączone do sieci Vodafone, która w zeszłym tygodniu ogłosiła, że ​​latem zamierza rozpocząć sprzedaż usług 5G w sześciu miastach Hiszpanii.

Gracze docenili szybkość działania sieci 5G oraz stabilne i nieprzerwane połączenie podczas przekraczania granicy. Testy technologii odbywają się jednak nie tylko z myślą o grach online, ale także z myślą o samochodach. Chodzi zwłaszcza o pojazdy zdolne do samodzielnej jazdy, nad którymi pracuje wielu producentów m.in. Grupa PSA. W przyszłości sieć ma zostać wykorzystana w pojazdach autonomicznych, połączonych, a także inteligentnych systemach transportu, gdzie liczy się ciągłość usług, bez opóźnień i przerw.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o