Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
niezależny dziennik
motoryzacyjny
Brak wyników
temu
  • Wiadomości
    • Stellantis
      • Citroen
      • DS Automobiles
      • Opel
      • Peugeot
      • PSA
      • Stellantis
    • Grupa Renault
      • Alpine
      • Dacia
      • Renault
    • Nissan
    • Różne
  • Testy samochodów
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Przeglądy Prasy
  • Historia motoryzacji
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
    • Historia Renault
  • Wyprawy
    • Argentyna
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Turcja
    • Tajlandia
    • Wietnam
  • Kontakt
    • REKLAMA
    • Redakcja Francuskie.pl
    • Partnerzy
    • Dla organizatorów zlotów
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny
Brak wyników
temu
Główna Wiadomości

To nie może dziwić: Fiat i Fiat Professional liderami rynku włoskiego w kwietniu i pierwszych czterech miesiącach 2026 roku

Krzysztof Gregorczyk autor Krzysztof Gregorczyk
2026-05-04
w Wiadomości, Stellantis
Czas czytania 4 minut
64
A A
0
To nie moze dziwic Fiat i Fiat Professional liderami rynku wloskiego w kwietniu i pierwszych czterech miesiacach 2026 roku Wiadomości

Fiat i Fiat Professional potwierdziły swoją pozycję lidera rodzimego rynku w pierwszych czterech miesiącach 2026 roku, z udziałem na poziomie 13,3%, co odpowiada 93.404 rejestracjom, a to stanowi wzrost o 1,6 punktu procentowego w porównaniu z analogicznym okresem w 2025 roku.

W kwietniu Fiat i Fiat Professional potwierdziły swoją pozycję lidera rynku we Włoszech w sektorze samochodów osobowych, a także w sektorze pojazdów użytkowych, z 19.794 rejestracjami, co odpowiada udziałowi na poziomie 11,6% i stanowi wzrost o jeden punkt procentowy w porównaniu z kwietniem 2025 roku. Kanał sprzedaży do klientów prywatnych również osiągnął dobre wyniki, z udziałem na poziomie 10,3%, co przekłada się na pozycję lidera w tym segmencie rynku.

W samym sektorze samochodów osobowych Fiat zdecydowanie przoduje na rynku w pierwszych czterech miesiącach, z 77.539 rejestracjami, co odpowiada udziałowi na poziomie 12,1%, a to stanowi wzrost o 1,9 punktu procentowego w porównaniu z pierwszymi czterema miesiącami ubiegłego roku.

Pandina Hybrid, produkowana w Pomigliano, jest zdecydowanie najlepiej sprzedającym się pojazdem we Włoszech, z 45.631 rejestracjami w ciągu pierwszych czterech miesięcy, co stanowi 7,1% udziału w całym rynku.

Grande Panda kontynuuje swój wzrost, notując 16.896 rejestracji w ciągu czterech miesięcy, co potwierdza jej trzecie miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów we Włoszech i pierwsze miejsce w segmencie B.

Fiat jest liderem w dziedzinie mikromobilności, a Topolino dominuje w sprzedaży czterokołowców. W szczególności, wśród lekkich elektrycznych czterokołowców, posiada on 44,2% udziału w rynku w ciągu pierwszych czterech miesięcy roku.

Na rynku pojazdów użytkowych Fiat Professional potwierdził swoją pozycję lidera we Włoszech w ciągu czterech miesięcy, z 15.865 rejestracjami, co stanowi 25,4% udziału w rynku.

Fiat Professional ugruntował swoją pozycję w segmencie dużych samochodów dostawczych dzięki modelowi Ducato, najlepiej sprzedającemu się vanowi we Włoszech, modelowi Doblò w segmencie kompaktowych vanów oraz modelowi Panda w segmencie „pochodnych samochodów osobowych”.

Te znakomite wyniki osiągnięto między innymi dzięki ofercie produktów dostosowanej do potrzeb mobilnościowych włoskich klientów oraz skutecznym działaniom marketingowym, które uczyniły pojazdy Fiata dostępnymi, zgodnie z DNA marki.

Warto przeczytać!

Stellantis South Africa rozszerza sieć dealerską o nowy oddział SCW Mobility Group w Kapsztadzie

Stellantis patronem pierwszej edycji Tygodnia Innowacji w São Paulo

Francuskie premium na polskich drogach: DS Automobiles z 38-procentowym wzrostem sprzedaży w Polsce

Pandina Hybrid potwierdziła swoją pozycję najlepiej sprzedającego się modelu na rynku włoskim, rejestrując 45.631 egzemplarzy w ciągu pierwszych czterech miesięcy, co stanowi 7,1% udziału w całym rynku. Wraz z ponad 5.200 rejestracji hybrydowej 500-tki od początku roku, Fiat dominuje w segmencie A samochodów miejskich z 56% udziałem.

Z dumą produkowane we Włoszech, Pandina Hybrid i 500 Hybrid zyskały uznanie na włoskim rynku dzięki natychmiast rozpoznawalnemu, kultowemu włoskiemu stylowi, wydajnemu silnikowi, zwinnemu prowadzeniu i przystępnej cenie zakupu.

Grande Panda również odnotowała stały wzrost sprzedaży, zamykając czteromiesięczny okres z wynikiem 16.896 rejestracji, co dało jej trzecie miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów we Włoszech w pierwszym kwartale roku i pierwsze miejsce w segmencie B.

Fiat Professional jest liderem na rynku pojazdów użytkowych we Włoszech w ciągu pierwszych czterech miesięcy roku, z wynikiem 15.865 rejestracji, co daje 25,4% udziału w rynku. Jego flagowe modele przewodzą na rynku pojazdów użytkowych z liczbą rejestracji 6.388 Ducato i 5.056 Doblò.

Prezentując jakość i szeroki wachlarz swojej gamy, zdolnej sprostać zróżnicowanym potrzebom profesjonalistów, Fiat Professional dominuje w segmencie dużych furgonetek z Ducato, Doblò w segmencie furgonetek kompaktowych i Pandą w segmencie vanów na bazie aut osobowych.

 

 

oprac. Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Stellantis

Francuskie.pl w Google News Ustaw Francuskie.pl jako preferowane źródło
Francuskie Samochody Olej do silnika 1.2 PureTech Akcja Lucim
Zapisz się na newsletter
Najciekawsze newsy i testy o francuskich autach — bez spamu. 1–2 razy w tygodniu.
Możesz wypisać się w każdej chwili.

Galeria

0 0 głosy
Ocena artykułu
Tagi: DobloPandaTopolinoPandinaGrande PandasprzedażFiatStellantisDucato
Udostepnij23Tweet15Udostepnij4
Krzysztof Gregorczyk

Krzysztof Gregorczyk

Dziennikarz motoryzacyjny i pasjonat francuskiej motoryzacji, od lat związany z redakcją francuskie.pl. Autor największej liczby artykułów i wiadomości publikowanych w serwisie, regularnie relacjonujący wydarzenia branżowe oraz targi motoryzacyjne w kraju i za granicą. Jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w polskiej sieci motoryzacyjnej i wyróżniają się dbałością o szczegóły oraz rzetelną oceną użytkową. Miłośnik jazdy po krętych drogach, znany także jako nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Komentarze inline
Zobacz wszystkie komentarze

Popularne teraz

  • dacia striker 4 Wiadomości

    Nowa Dacia Striker coraz bliżej salonów. Jakie będzie miała silniki i z kim konkuruje?

    3207 udostępnienia
    Udostepnij 1283 Tweet 802
  • Jakie nowe samochody Dacia zobaczymy w latach 2026-2027? Silnik ze spalaniem 3,3 litra na 100 km jedną z zapowiedzi

    1361 udostępnienia
    Udostepnij 544 Tweet 340
  • Nowy Citroën C5 Aircross II 2026 MAX 145 KM Hybrid oczami Austriaków. Komfort, styl i jedno małe ale.

    1384 udostępnienia
    Udostepnij 554 Tweet 346
  • Produkcja Dacii mocno w dół. Fabryka w Mioveni wyhamowała w kwietniu 2026

    1004 udostępnienia
    Udostepnij 402 Tweet 251

Testy samochodów

01. Test Nowy Peugeot 2008 na pienińskich drogach Wiadomości
Testy

Test: Peugeot 2008 1.2 110 KM EAT6 – mały crossover na pienińskich drogach. Opinie, zalety, wady, plusy i minusy, spalanie

autor Krzysztof Gregorczyk
2016-08-05
001. DS 5 Be Chic BlueHDi 180 EAT6 Wiadomości
Testy

Test: DS 5 Be Chic 2.0 BlueHDi 180 EAT6

autor Krzysztof Gregorczyk
2016-10-20
peugeot 307sw r9.jpg Wiadomości
Testy

Test: Peugeot 307 1.6 110 KM – kompaktowy lew z charakterem. Zalety, wady, plusy i minusy

autor Krzysztof Gregorczyk
2006-08-22
peugeot partner lodowka 5 Wiadomości
Testy

Test: Peugeot Partner 1.5 HDi 100 KM izoterma – z lodówką po Polsce. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy, spalanie.

autor Tomasz Nowicki
2019-09-23
Renault Megane E-Tech
Testy

Test: Renault Megane E-Tech 218 KM – szybki i komfortowy elektryk. Opinie, wady, zalety, plusy, minusy i zasięg

autor Małgorzata Kozikowska
2023-02-05

Najnowsze komentarze

  • Inny Anonimowy - Wciska nam się kolejne bajki o polskim samochodzie elektrycznym. Moim zdaniem on nigdy nie powstanie i mam na to twarde dane!
  • Blesso - Nowy Jeep Avenger po zmianach. Jest nowy silnik benzynowy, lepsze multimedia i specjalna wersja na 85-lecie marki
  • Adam - Jakie nowe samochody Dacia zobaczymy w latach 2026-2027? Silnik ze spalaniem 3,3 litra na 100 km jedną z zapowiedzi
  • Yoyoyo - Nowy Citroën C5 Aircross II 2026 MAX 145 KM Hybrid oczami Austriaków. Komfort, styl i jedno małe ale.
  • Horhe - Chciał kupić chińskiego MG ZS, wybrał sprawdzoną Dacię Duster. Dlaczego?
  • Piter - Nowe modele, nowe technologie, niska cena. Dacia ma strategię wzrostu udziałów w rynku
  • Anonim - Francuskie premium na polskich drogach: DS Automobiles z 38-procentowym wzrostem sprzedaży w Polsce
  • Reklama
  • Redakcja Francuskie.pl
  • Kontakt
  • Współpraca
  • Organizujesz zlot?

Francuskie samochody
Francuskie.pl - Dziennik Motoryzacyjny. Piszemy o markach Alpine | Citroen | Dacia | DS Automobiles | Fiat | Jeep | Nissan | Opel | Peugeot | PSA | Renault | Stellantis. Copyright © 2004 - 2024 Francuskie.pl. wydawca LiveLink sp.z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie części lub całości bez zgody wydawcy zabronione.
Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
Kontakt z redakcją: [email protected]

Witam ponownie!

Zaloguj się

Zapomniane hasło?

Odzyskaj hasło

Wpisz nazwę użytkownika lub adres by uzyskać hasło

Zaloguj się
Brak wyników
temu
  • Reklama
  • Wiadomości
    • Renault
    • Citroen
    • Peugeot
    • Różne
    • Opel
    • DS Automobiles
    • Stellantis
    • Dacia
  • Testy
    • Alpine – testy i opinie
    • Citroën – testy i opinie
    • Dacia – testy i opinie
    • DS – testy i opinie
    • Peugeot – testy i opinie
    • Opel – testy i opinie
    • Renault – testy i opinie
    • Stellantis – testy i opinie
  • Historia
    • Nieznane, niszowe, zapomniane
    • Artykuły o historii i motoryzacji
    • Historia Citroena
    • Historia Peugeot
  • Wyprawy
    • Australia
    • Brazylia
    • Europa
    • Indie
    • Krym
    • Nowa Zelandia
    • Rumunia Dacią Duster
    • Turcja
  • Używane
  • Przegląd Prasy
wpDiscuz
0
0
Skomentuj, podziel się swoją opiniąx
()
x
| Odpowiedz