Tragiczna śmierć Anthoine’a Huberta – oświadczenie Renault Sport Racing

0 636

Renault Sport Racing jest zdruzgotane utratą jednego z najzdolniejszych młodych talentów, Anthoine’a Huberta, który zmarł w sobotę w wyniku wypadku na torze Spa-Francorchamps w Belgii. 22-letni Francuz ścigał się w zespole BWT-Arden w Mistrzostwach FIA Formuły 2.

Anthoine był członkiem Renault Sport Academy i zmagał się w Mistrzostwach Formuły 2, ostatnim szczeblu drabiny do F1. Jako aktualny mistrz GP3 i członek Equipe de France, FFSA (Francuska Federacja Motorsportu), Francuz był ogromnym talentem, który wniósł wielką energię i pozytywne nastawienie do mistrzostw, zespołów i Renault Sport Academy. Jego uśmiech i słoneczna osobowość rozjaśniły atmosferę w grupie młodych kierowców, którzy nawiązali z nim ścisłe i trwałe więzi.

Jego dobre wyniki w F2 w tym sezonie, w tym zwycięstwa na ojczystej ziemi w Monako i Francji, zainspirowały nie tylko nowicjuszy, ale także szerszą grupę kierowców Renault Sport Racing.

Do wypadku doszło w sobotę podczas Grand Prix Belgii na drugim okrążeniu toru Spa-Francorchamps. Anthoine Hubert stracił panowanie nad pojazdem uderzył w bandę, a następnie wjechał w niego bolid Juana Manuela Correi. Hubert został odwieziony do szpitala, gdzie zmarł o godzinie 18:35.

„W tym tragicznym czasie nasze myśli są z przyjaciółmi i rodziną Anthoine’a. Anthoine był bystrym, młodym mężczyzną, a na torze i poza nim prawdziwym dżentelmenem. Fakt, że należał do naszej Akademii to prawdziwa przyjemność i zaszczyt. Zespoły w Enstone i Viry bardzo za nim tęsknią. Jego duch pozostanie w drużynie i uczcimy jego pamięć w wyścigach” – powiedział Cyryl Abiteboul, dyrektor zarządzający Renault Sport Racing.

 

Źródło: Renault Group

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o