Trwają testy elektrycznych samochodów Peugeot w Hiszpanii

1 423

Nowy elektryczny Peugeot 208 i 2008 oraz hybrydowe Peugeoty 508 i 3008 są testowane przez media w Hiszpanii. To ważny moment dla marki, która zaczyna mocno promować elektromobilność.

Zobacz: testy samochodów Peugeot

Od 2020 roku w życie wchodzą nowe normy emisji CO2. Peugeot, podobnie jak inne firmy, musi więc w swojej gamie posiadać i sprzedawać samochody, które pozwolą obniżyć poziom emisji. W przeciwnym wypadku zapłaci bardzo surowe kary. Dlatego właśnie w tym roku wchodzą do sprzedaży elektryczne i hybrydowe pojazdy. W gamie Peugeot są to między w pełni elektryczny Peugeot 208 oraz większe, hybrydowe pojazdy.

W elektrycznym Peugeot 208 znajduje się silnik, który zapewnia napęd na przednie koła. Pojemność akumulatorów zapewnia zasięg około 300 kilometrów. I chociaż może wydawać się to niedużo, w realnych warunkach miejskich wystarcza. Zasięg zmniejsza się o kilkadziesiąt kilometrów zimą, z uwagi na niższą wydajność samych akumulatorów jak i konieczność używania ogrzewania. Dzięki dopłatom w większości krajów taki samochód można kupić takiej od jego nominalnej ceny. Sama jazda elektrycznym samochodem nie różni się niczym od klasycznej – różnica polega na sposobie „tankowania”. Zamiast stacji benzynowej potrzebna jest ładowarka. Te najszybsze naładują samochód w kilkanaście minut. Gniazdko w domu w kilkanaście godzin.

Zobacz: aktualności na temat Peugeot

W hybrydowym Peugeot silnik elektryczny wspomaga napęd spalinowy. Ma to wiele plusów, można bowiem budować tanio auta z napędem na 4 koła, chociaż są też wersje z napędem hybrydowym wyłącznie na przód. Hybrydy można ładować w gniazdku lub w ładowarce i według producenta do 50 kilometrów przejechać w trybie czysto elektrycznym. Realnie jest to 30-40, ale to już wystarcza na tanie podróże w mieście.

Dzięki silnikowi elektrycznemu w hybrydzie uzyskuje się też dodatkową moc (w przypadku 3008 to 300 KM). Samochód jest dzięki temu bardziej dynamiczny. Jeśli jeździmy w trybie czysto elektrycznym, po wyczerpaniu prądu silnik spalinowy zacznie akumulatory doładowywać. Odzyskiwana jest też energia z hamowania.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Piotr Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Peugeot, podobnie jak inne firmy, musi więc w swojej gamie posiadać i sprzedawać samochody, które pozwolą obniżyć poziom emisji. W przeciwnym wypadku zapłaci bardzo surowe kary…niestety dla zwykłego Kowalskiego nie oznacza to ani taniej ani bardziej eko ponieważ mimo dopłat na zakup tych aut stać będzie tylko bogatych. Jak widać motywację koncernów to tylko konieczność uniknięcia kary a nie ekologia niestety. Ciekawe ile z tych nowych modeli zostanie wycenionych tak żeby się łapały na dopłaty w Polsce…