Citroen będzie miał trzy nowe elektryczne modele w 2020

14 1 880

Trzy nowe modele, zasilane energią elektryczną, pojawią się w ofercie marki Citroen w 2020 roku. Jeden z nich będzie niespodzianką – ujawnił Arnaud Belloni, wiceprezes do spraw komunikacji.

Citroën C5 Aircross SUV Hybrid

Pierwszy model to nowy C5 Aircross PHEV. Samochód będzie miał napęd hybrydowy i zasięg 50 kilometrów w trybie czysto elektrycznym. To niewiele, ale do przejazdów po mieście w zupełności wystarczy. Hybryda Citroena będzie też miała napęd wyłącznie na przednią oś, co zmartwi zapewne miłośników 4×4, ale z drugiej strony wśród klientów tej marki takich akurat zbyt wielu chyba nie ma.

Nowy Citroën C4

Największa niespodzianka czeka nas prawdopodobnie w związku z pojawieniem się nowego Citroena C4. Marka od dłuższego czasu zapowiadała, że wróci na rynek z pełnoprawnym kompaktem i dzisiaj jesteśmy prawdopodobnie dość blisko premiery. Citroen walczy o przyspieszenie produkcji nowego C4, widząc w tym segmencie dużą szansę na wzrost. Dlaczego? Chociaż Citroen C4 Cactus spotkał się z dobrym przyjęciem rynku, to jednak potrzebny jest tu nieco większy samochód.

Jeśli zapowiadaną przez wiceprezesa Citroena niespodzianką ma być inny samochód niż C4, to na dzisiaj trudno jeszcze powiedzieć jaki miałby to być model, bo trudno oczekiwać, żeby komercjalizować Citroena Ami czy inne koncepty.

Nowy Citroen C6? 

Oczekiwany następca Citroena C5 i Citroena C6, prawdopodobnie pod nazwą C6, będzie wizualnie bazował na koncepcie CXpierence, co powinno ucieszyć wszystkich miłośników wyglądu takich klasyków jak CX czy GSA. Nie będzie jednak zawieszenia hydropneumatycznego i to chyba największy zarzut.

 

Citroen pracuje również nad rozwojem usług car sharingu, przewidując, że taki model użytkowania będzie coraz bardziej popularny.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
12 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
9 Autorzy komentarzy
damianockJAN2020JerzyMichał Z.Marek Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin_sk
Gość
Marcin_sk

Spoko, spoko. Pierwszy poważny kryzys energetyczny i ta cała elektryfikacja umrze w ciągu sezonu.

Roman
Gość
Roman

Czy Kol. Marcin_…_… nie zauważył, że koncern VAG ale i również wchodząca w jego skład Skoda podjęły bardzo ambitny plan elektryfikacji swoich samochodów w ciągu kilku najbliższych lat? Czyżby tak uwielbiana Skoda nie dostrzega tego „niebezpieczeństwa” o którym Kolega tak ochoczo pisze?

Marcin_sk
Gość
Marcin_sk

Komentarz dotyczył ogólnie elektryfikacji aut a nie elektryfikacji PSA. Elektryczny carsharing swego czasu w Paryżu zbankrutował a były to auta naprawdę oszcżędnościowo robione. Elektroauta to takie samo kłamstwo jak diesle i ich ekologiczność z małą emisją co2

Marek
Gość
Marek

Co wy ciągle z tym VAG na tym portalu? A Skoda to a Volkswagen tamto… VAG dla mnie najlepsze samochody Ale PSA też lubię;) juz to jest nudne to porównywanie

Mła
Gość
Mła

Spoko, spoko. Pierwszy kryzys paliwowy i ta cała technologia paliwowa umrze w ciągu roku.

JAN2020
Gość
JAN2020

To już było i okazało się że silnik spalinowy przetrwał – a w dobie kryzysu paliwowego też próbowano konstruować auta elektryczne z tą różnicą że wtedy były akumulatory stosunkowo za ciężkie

Mateusz
Gość
Mateusz

Gdyby światem rządzili tacy sceptycy jak Ty to nadal siedzieli byśmy w jaskiniach.

JAN2020
Gość
JAN2020

TAK zdecydowanie tak – obecnie energetyka Europejska przeżywa kryzys – elektrownie atomowe w przedziale czasowym okazały się problematyczne i obecnie Europa zaczyna odchodzić od elektrowni atomowych – poza tym kończą swoją żywotność a brak alternatywnych rozwiązań technologicznych – a za to całe zamieszanie w przemyśle motoryzacyjnym są winni pseudo ekolodzy – całkowicie oderwani od rzeczywistości

damianock
Gość
damianock

A nawet konkretniej – organizacje, do których Toyota wpompowała miliony euro, jak np. w Niemczech. Od kiedy wyszło to na jaw, diesel za zachodnią granicą przeżywa renesans.

Marek
Gość
Marek

Szkoda tylko że citroen cały czas coś tylko planuje zmienia i potwierdza. Jak było tak jest coraz mniej nowych modeli. A np taka toyota 7 premier w tym roku. A citroen żadnego nowego modelu… Nawet na 100 marki tylko jakieś dziwne koncepty itp. Byłem ostatnio w salonie i nic ciekawego same jakieś miejskie samochodziki o stylizacji dla kobiet

Marek
Gość
Marek

No jakieś takie nie meskie te samochody… Może nowe c6 coś zmieni

Michał Z.
Gość
Michał Z.

Z tą stylizacją ma Pan rację, też mam takie odczucia. Natomiast co do braku nowych modeli, to nie ma rewelacji, ale jakieś nowe modele już są – C3, C3 Aircross, C5 Aircross, C4 Cactus, Spacetourer. To wszystko są w miarę nowe modele. Pamiętam jak jeszcze parę lat temu narzekaliśmy tutaj,, że Citroen nie ma żadnych nowych modeli, bo niestety był to czas totalnej posuchy, ale teraz zaczyna być lepiej.

Jerzy
Gość
Jerzy

Witam, wciąż mi brakuje jakiejś kupnego elektryka najlepiej suva…

damianock
Gość
damianock

Wersja produkcyjna C6 już jest. Tak jak i nowej C4. Do tego prawdopodobnie w przyszłym roku będzie lift takich modeli jak C3 i C3A.