UOKiK – 2.352 Citroëny do serwisu (modele C3, C3 Aircross, C-Elysee)

7 2 226

Przedsiębiorca Citroën Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w samochodach marki Citroën, modele: C3, C3 Aircross i C-Elysee, niewłaściwa kalibracja oprogramowania silnika może prowadzić do przekroczenia limitów emisji NOx.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 2.352 pojazdy.

Przedsiębiorca powiadomił właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu wgrania nowego oprogramowania sterującego silnikiem, które zoptymalizuje jego pracę.

Informacji związanych z kampanią udziela Citroën Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 458 46 85).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2047).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100.000 zł.

 

 

źródło: UOKiK

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
MattPiotr BocianŁukaszRoman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Nadmierna emisja tlenków azotu NOx jest jednym z często podnoszonych argumentów przeciwników silników diesla w samochodach osobowych Aczkolwiek emisja NOx występuje też i w silnikach spalających benzynę. Poprzednio była informacja o podobnej akcji serwisowej u Opla z modelem Crossland X. Czyżby chodziło tu o oprogramowanie sterujące pracą najnowszego silnika wysokoprężnego Blue HDi koncernu PSA o pojemności 1,5 litra (1499 ccm) regulowanego na moc 100/102 KM lub 120 KM, który zastąpił w produkowanych modelach wcześniejszy silnik diesla o pojemności 1,6 litra (1560 ccm)? Jeśli potwierdziłyby się moje przypuszczenia to sprawa dotyczyć też może niektórych modeli Peugeota ale też i DS3 Crossback… Czytaj więcej »

Łukasz
Gość
Łukasz

W moim C3 właśnie dziś serwis wgrał nowe oprogramowanie, a mam wersję benzynową 1.2 82KM. Więc nie tylko diesli dotyczy ta akcja.

Piotr Bocian
Użytkownik
Piotr Bocian

Które modele i z jakiego rocznika?Może jakieś VIN można gdzieś sprawdzić?

Łukasz
Gość
Łukasz

Citroen ma informować, mi powiedzieli, że dostanę pismo pocztą. Tylko mi akurat przy okazji wizyty w serwisie już wgrali.

Matt
Gość
Matt

Jest jakas roznica w spalaniu, dynamice w C3?

Łukasz
Gość
Łukasz

Jutro sprawdzę w dłuższej trasie.

Łukasz
Gość
Łukasz

Zmiany mocy nie zauważyłem. Odnośnie spalania jakby ciut mniej palił, testowałem poza miastem, średnia 4.9, więc nieźle :)