UOKiK: 3.206 Dacii do serwisu – wymiana poduszek powietrznych

7 52

Firma Renault Polska Sp. z o.o. powiadomiła Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w samochodach marki Dacia, modele: Dokker, Lodgy, Logan II I Sandero II, wyprodukowane w fabrykach w Pitesti, Somaca, Oran i Tanger, w których zostały zamontowane poduszki powietrzne wyprodukowane w okresie od 04.04. do 28.08.2018 r., istnieje możliwość niedostatecznego rozwinięcia poduszki powietrznej kierowcy, co może skutkować częściową lub całkowitą utratą funkcji ochrony przez poduszkę.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 3.206 samochodów.

Renault zadeklarowało, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu wymiany poduszki powietrznej kierowcy.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 804; e-mail: [email protected]).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2047).

Firma, która uzyskała informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100.000 zł.

3.206

 

źródło: UOKiK

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
MatiMM_JanekKrzysztofMati Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerzy
Gość
Jerzy

Szanowny Redaktorze
Renault Polska to firma a nie przedsiębiorca. Przedsiębiorca może mieć (posiadać) przedsiębiorstwo albo firmę.

MM_
Gość
MM_

Takiej formatki używa UOKiK. Cóż na to Redaktor może poradzić? To jest artykuł pisany metodą Copy’iego-Paste’a
https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php

Mati
Gość
Mati

Chyba nie dało się gorzej zapisać liczby w tytule – powinna być zapisana po prostu jako 3206, a jak już ktoś ktoś chce wstawiać bez sensu separatory to niech chociaż będzie to przecinek.

Janek
Gość
Janek

No proszę. Dacia potrafi zrobić akcję serwisową jak należy, a takie BMW kosztujące kilka razy więcej miga się od odpowiedzialności pomimo tego że auta ulegają samozapłonowi.
Brawo Dacia!