UOKiK: 381 Peugeotów Traveller i Expert IV do serwisu

1 44

Przedsiębiorca Peugeot Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w samochodach marki Peugeot, modele: Traveller i Expert IV, połączenie sworznia wahacza przedniego ze zwrotnicą może ulec poluzowaniu podczas eksploatacji pojazdu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 381 pojazdów.

Przedsiębiorca powiadomił właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu wzmocnienia połączenia poprzez użycie kleju do gwintów i poprzez zwiększenie momentu dokręcenia. Jeżeli okaże się, że połączenie sworznia ze zwrotnicą jest luźne, sworzeń będzie musiał być wymieniony.

Informacji związanych z kampanią udziela Peugeot Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 444 21 14).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2047).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100.000 zł.

 

 

źródło: UOKiK

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Roman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

23 kwietnia 2019 r. to jakaś wyjątkowo pechowa data dla samochodów spod znaku lwa i szewronów. Z jednej strony to dobrze, że obydwaj generalni importerzy obydwu marek powiadamiają UOKiK o możliwości wystąpienia usterek i ogłaszają akcję naprawczą. Jednak z drugiej strony takie skoncentrowanie różnych akcji naprawczych w tym samym czasie i w bliźniaczych modelach samochodów (Peugeot Traveller/Citroen Spacetourer, Peugeot Expert IV/Citroen Jumpy IV) składanych zapewne na tych samych liniach montażowych i przy wykorzystaniu identycznych procedur technologicznych świadczy chyba niezbyt dobrze o kontroli jakości montażu, że nie dostrzegł zawczasu takiej liczby braków. W samej Polsce to prawie jeden tysiąc samochodów (dokładnie… Czytaj więcej »