UOKiK: 39 Citroënów C-Elysee z drobiazgiem do serwisu

3 411

Przedsiębiorca Citroën Polska Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w samochodach marki Citroën C-Elysee nakładka pedału hamulca może zsunąć się z pedału, co może wpłynąć na skuteczność wykonywanego manewru przez kierującego.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 39 pojazdów.

Przedsiębiorca powiadomił właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów w celu demontażu nakładki, oczyszczeniu pedału hamulca i nakładki oraz na ponownego montażu nakładki.

Informacji związanych z kampanią udziela Citroën Polska Sp. z o.o. (adres: Al. Krakowska 206, 02-219 Warszawa; tel. 22 458 46 85).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 2047).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100.000 zł.

 

 

źródło: Citroën Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
RrrKoloSeb Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Seb
Gość
Seb

Faktycznie, drobiazg. Przecież hamulec nie jest używany ciągle, a nawet jeśli komuś noga ześlizgnie się z pedału w trakcie awaryjnego hamowania…….pewnie sobie na to zasłużył i go dopadła Karma.

Rrr
Gość
Rrr

Chyba nikt nie zarzuca nie obiektywizmu panu Krzysztofowi. Jeździłem ostatnio peugeotem 301 z wypożyczalni i zwróciłem uwagę, że nie miał założonej plastikowej nakładki na pedał hamulca (2017r.p.). Czy była ogłoszona jakaś akcja związana z tym „drobiazgiem” w 301?

Kolo
Gość
Kolo

Co to za tytuł. To ma być drobiazg?